BAŞKAN EKREM İMAMOĞLU"YALAN VE İFTİRALARLA BAŞARILARIMIZ GÖLGELENEMEZ"

Sabah’ın haberine Beylikdüzü Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu yanıt verdi.

BAŞKAN EKREM İMAMOĞLU"YALAN VE İFTİRALARLA BAŞARILARIMIZ GÖLGELENEMEZ"
15 Aralık 2016 Perşembe 14:10

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman haberinde, FETÖ operasyonları kapsamında Beyazlar Grup ve Beyaz İnşaat sahiplerinin bulunduğu mütevelli işadamlarına yönelik operasyon yapıldığını, bu isimlerin CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile iş ortağı olduğunu yazdı.

Sabah haberinin devamında, “Beylikdüzü'nün CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında İçişleri Bakanlığı'nca, imar planına aykırı davranmak, usulsüz karar almak ve gasp suçları kapsamında soruşturma izni verilmişti. Verilen izin ardından Ekrem İmamoğlu hakkında ‘FETÖ üyeliği’ kapsamında müfettişlerce inceleme başlatıldı.” ifadelerini kullandı.

Sabah’ın haberine CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yanıt verdi. “Bugün hakkımda çıkan yalan haberler CHP ile FETÖ arasında ilişki kurma hedefine dönük yeni bir algı operasyonudur” başlığıyla yapılan açıklamada, “Tüm muhaliflerin darbeci ve Ergenekoncu ilan edildiği bir dönemden, iktidar dışındaki herkesin FETÖ'cü gibi gösterilmeye çalışıldığı bir döneme girdik. İktidara yakın medya kuruluşlarının bu konudaki sorumsuz yayıncılığının çoğu zaman hükümeti de zor durumda bırakan ölçüsüz bir hal alabildiği hepimizin malumudur.” şeklinde ifadelere yer verildi.

Açıklamanın devamında şunlar söylendi:

“Çok uzun yıllar boyunca FETÖ'cülükle aktif olarak mücadele etmiş, dini inançların her türlü istismarına ödünsüz karşı durmuş Cumhuriyet Halk Partisi'ni bile FETÖ örgütüyle ilişkili göstermeye çalışmak için yapılan asılsız haberlerin haddi hesabı yoktur.

Bu çerçevede daha kısa bir süre önce, partimiz yöneticilerinin, milletvekillerinin Pensilvanya'yı ziyarete gittiği, elebaşı Gülen ile fotoğraflarının bulunduğu haberleri bile uydurulabilmiştir. Bu çevreler utanmadan eski bir parti yöneticimizin Twitter üzerinden FETÖ ile birlikte Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın kızına yönelik suikast girişiminde bulunduğu gibi gerçeğe aykırılığı ispanlanmış haberler uydurmayı bile vicdanlarına kabul ettirebilmişlerdir. Ama kendilerince ALGI OPERASYONU yapanların yalanları her seferinde ve hızla açığa çıkmıştır.

ALGI OPERASYONU YAPANLARIN YENİ HEDEFİ BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ ÇÜNKÜ KUYRUK ACILARI BÜYÜK!

Bunun gibi sayısız yalanı habermiş gibi göstererek hükümete yakınlıklarını pekiştireceklerini, kurguladıkları senaryolarla iktidarın daha da çok gözüne gireceklerini düşünenlerin CHP'yi, FETÖ'yle ilişkili gösterme operasyonunun yeni ve bugünkü hedefi de Beylikdüzü Belediyesi oldu.

Beylikdüzü'nün, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul'un 39 ilçesi içerisinde AK Parti'den CHP'ye geçmiş tek ilçe olmasının yaratmış olabileceği ruh halini gayet iyi anlıyorum.

Ancak halkın iradesine yalan haberler, masa başı kurgularla ipotek koyabileceklerini zannedenler çok yanılıyorlar.

YALAN ÜSTÜNE YALAN!

FETÖ soruşturması kapsamında bugün haklarında kovuşturma başlatılan iş adamlarından sadece biriyle, daha Belediye Başkanı olmadan önce 2009’da başlayıp bitmiş bir projedeki küçük ve normal ticari ilişkimi sanki yeni bir durummuş ve sanki bir suçmuş gibi göstermeye çalışanlar!

FETÖ örgütüyle ilişkili olabileceğime dair aleyhimde tek bir belge, tek bir ifade, tek bir kanıt bile olmadığı, hakkımda FETÖ örgütüyle ilişkiden dolayı açılmış tek bir soruşturma bulunmadığı halde, varmış izlenimi yaratmaya çalışanlar!

Bırakın FETÖ'yü, halihazırda başka herhangi bir konuda bile hakkımda hiçbir soruşturma olmadığı, daha önce verilen soruşturma kararları Danıştay tarafından iptal edildiği halde, soruşturma altında bir Belediye Başkanı olduğum yalanını uyduranlar! Sizlerin neyi neden yapmaya çalıştığınızı çok iyi görüyorum, çok iyi anlıyorum.

TETİKÇİLİK DEĞİL GAZETECİLİK YAPIN!

Sizler de şunu çok iyi anlayın ki, bu yapmaya gayret ettiğiniz şeyin adı gazetecilik değildir. Annenize babanıza, eşinize çocuğunuza anlatamayacağınız, utanç kaynağı işlerle uğraşmayı bir kenara bırakın. Çünkü bu yalan ve maksatlı haberlerinizle ne şahsımı ne de Cumhuriyet Halk Partisi'ni lekeleyebilirsiniz.

Ancak bu tavrınızla, ülkemizin başına gelmiş en büyük felaketlerden biri olan FETÖ terör örgütünün gerçek sorumlularının, gerçek suçlularının bulunup yargılanmasına ve cezalandırılmasına engel oluyorsunuz. Bir vatan hainliğinin örtbas edilmesine vesile oluyorsunuz.

Bu NAFİLE YOLDAN dönün.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.