HAİN SALDIRIDA,38 ŞEHİTİMİZ VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beşiktaş'ta yaşanan alçak saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, hain saldırıda "30'u polis memuru 38 şehidimiz var" dedi.

HAİN SALDIRIDA,38 ŞEHİTİMİZ VAR
11 Aralık 2016 Pazar 17:10

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarındans atır başları şöyle;

En son aldığımız bilgiler çerçevesinde dün akşamki menfur saldırıda şehadete erişmiş vatan evlatlarımız 38. Bunların 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi. 7'si sivil vatandaşımız. Birisi ise henüz kimliği tespit edilemedi. Yine hastanelerde 136 müşahade altında vatandaşmız. 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta ve 155 toplam hastanelerde şu anda tedavi gören, bu olayla karşı karşıya kalmış sağlıkları için dua ettiğimiz vatandaşlarımız. Bu olayın hemen akabinde 10 kişi, daha sonra da yapılan operasyonlar neticesinde 3 kişi daha toplam 13 kişi gözaltına alındı. Sabah Başbakan Yardımcımız da bir vesile ile paylaştı. Arkadaşlarımızın yaptığı değerlendirmeler çerçevesinde fail olarak PKK'yı işaret ediyor. Bunun nasıl ve ne zaman planlandığı konusunda çerçeve arkadaşlarımızda var. Ancak soruşturmanın yürütülmesi ve operasyonun değerlendirilmesi açısında çok fazla değerlendirmede bulunmayacağız. Tekrar milletimizin başı sağolsun. Bu menfur ve alçak saldırılar muhakkak bizleri derinden yaralamaktadır. Milletimize acı vermekte ateş düşürmektedir. Bizim sorumluluğumuz kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde olmak aynı zamanda da karşı karşıya kaldığımız bu alçaklığı bu coğrafyada bir daha düze çıkamayacak şekilde bertaraf etmektir. Alçak saldırı bizi yıldırmıyor tam tersi millet olarak kenetleniyor. Tekrar milletimizin başı sağolsun, ailelere ve bu insanların, bu güzel insanların Emniyet Genel Müdürlüğü başta, İstanbul Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere aziz milletimize, sivil vatandaşımıza rahmet diliyoruz. Tekrar başımız sağolsun.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada, "Gerek hastalarımızın hastanelere nakli açısından bütün sağlık personelimize teşekkür ediyoruz. 155 yaralımız var hastanelerimizde. Bunların 14'ü yoğun bakımda 5'i ameliyatta. Zaman zaman ameliyattan çıkan, yoğun bakıma geçen, ameliyata alan kardeşlerimiz var. Cenab-ı Allah tez zamanda şifa versin. Ailelere ve tüm milletimize Cenab-ı Hak sabrı cemil ihsan eylesin." dedi.

Bakan Soylu konuşmasına şöyle devam etti;

Güvenlik kuvvetlerimiz ve sorumlu herkes 24 saat bu konuda tedbir almakta ve vatandaşlarımız güveni için çalışmakta. Gelen istihbaratlar en üst seviyede değerlendirilip çaba sarfediliyor. Bu konuda elbetteki DEAŞ, PKK, FETÖ özellikle içinde bulunduğumuz süreç zarfında Türkiye'nin huzurunu ve istikrarını bozabilmek için çabaları var. Buna ait istihbaratlar değerlendirmekte ve yüzlerce tedbir alınmaktadır.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.