CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU ÖRGÜTE "ÖN SEÇİM YOK ONA GÖRE ÇALIŞIN"

Partisine mensup bütün belediye başkanlarını Ankara’da toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşan il kongreleri öncesi Belediye Başkanları’na sert çıktı.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU  ÖRGÜTE "ÖN SEÇİM YOK ONA GÖRE ÇALIŞIN"
23 Kasım 2017 Perşembe 09:13

Kılıçdaroğlu, Ankara Bilkent Otel’de partisine mensup Belediye Başkanları’yla bir araya geldi. Yaklaşık 7 saat süren toplantının kapanışında belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, 2019 yerel seçimlerine ilişkin uyarılarda bulundu.

Edinilen bilgiye kapalı toplantının kapanışında Belediye Başkanları’nın dile getirdiği eleştiri ve önerilerine tek tek yanıt veren Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinin önemine değinerek, “2019 seçimlerinde başarılı olmak zorundayız. Bunun için, sadece başkanlığını yaptığınız, il, ilçe ve büyükşehirlerde değil, CHP’nin elinde olmayan il, ilçe ve büyükşehir belediyelerini almak için çalışacağız” uyarısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Seçimlerde verdiğiniz sözleri ve projeleri bir an önce tamamlayın. Halkla iç içe olun ” uyarılarında bulundu.

“ÖN SEÇİM YOK ONA GÖRE ÇALIŞIN”
Belediye başkanlarını yakında başlayacak il kongreleri konusunda da uyaran Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimlerde ön seçim yapmayacağız.

O yüzden örgüt işlerine karışmayın kardeşim. Herkes kendi işini yapacak. Onlar da size karışmayacak. Belediye başkanı, örgüt yerine mesaisini halkına harcayacak” uyarısında bulundu.

“SEÇİME AZ KALDI PROJELERİ BİTİRİN”
2019 seçimlerinde başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Seçimlerde verdiğiniz sözleri ve projeleri bir an önce tamamlayın. Halkla iç içe olun ” uyarılarında bulundu.

Kılıçdaroğlu, başkanlara “Yerel seçimlerde ön seçim yapmayacağız. O yüzden örgüt işlerine karışmayın kardeşim” dedi.

“BULUN ADAY GÖSTEREYİM”
CHP’nin elinde bulunmayan il, ilçe ve büyükşehir adaylığı için kapılarının açık olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Aranızda veya partinin herhangi bir kademesinde, ‘Ben AK Parti’nin elinde olan şu belediyeyi alırım’ diyen varsa, biz aday göstermeye hazırız. Bize gelsin, hemen aday yapalım ve çalışmalara şimdiden başlasın” çağrısında bulundu.

“HERKES BAŞARILI AMA….”
CHP’li belediye başkanlarının iktidarın engellemelerine rağmen binbir güçlükle çalışmalarını yaptığının farkında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bütün belediye başkanlarımız başarılı. Bunun farkındayız. Ancak aday belirleme sürecinde bir takım kıstaslarımız var. O kıstaslarımıza göre adaylarımızı belirleyeceğiz. Anket yapacağız. Vatandaşın onayını alanlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu işlemleri yaptığımız ve yeniden aday göstereceğiz isimleri zamanı gelince ilan edeceğiz” bilgisini paylaştığı bildirildi.

Toplantıda belediye başkanlarının büyük çoğunluğu ise, yurt dışına çıkış iznini almakta zorluk yaşadıklarına dikkat çektiler.

BAŞKANLAR SIKINTILARINI ANLATTI
Belediye Başkanları’nın basının kapalı bölümünde söz alan belediye başkanları ise sıkıntılarını anlattıkları öğrenildi. CHP Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kentindeki HES projesinden yakınarak, “Muhtarların görüşü alınıyor ama halkın oylarıyla seçilen belediye başkanlarının görüşü alınmıyor” siteminde bulunduğu öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise deneyimlerini belediye başkanlarına aktararak, “Projelerinize halkın bütün bileşenlerini ortak edin. Halkı projelerinize ortak ederseniz, daha başarılı oluruz” bilgisini paylaştığı öğrenildi.

YURT DIŞI SİTEMİ
Toplantıda belediye başkanlarının büyük çoğunluğu ise, yurt dışına çıkış iznini almakta zorluk yaşadıklarına dikkat çekerek, “İşimizi yapamıyoruz. Proje ve kaynak için yurt dışına gidiyoruz. Ama izin alamadığımız için birçok projemiz kağıt üzerinde kalıyor” siteminde bulunduğu öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.