CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI GİDİYOR

Son günlerde CHP Genel Merkezi’nde olağanüstü kurultay isteyen delegelerin 643 sayısını geçmesi ile moraller sıfırlandı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üyelerin ve delegelerin isteğini yapıp partide tepki gören genel başkan yardımcılarını görevden alabilecek mi? İlk defa Kemal Kılıçdaroğlu'na liderliğini göstereceği bir ortam oluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Partisine ve kendisine zarar veren seçilmiş Başbakan Davutoğlu ,istanbul büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek gözünü bile kırpmadan uzaklaştırmıştı. Bakalım CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunu becerebilecek mi?

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI GİDİYOR
25 Temmuz 2018 Çarşamba 18:13

Ülkemizin geleceği yerine kendi geleceklerini önemseyen MYK yöneticileri  Engin Altay,Tekin Bingöl, Tuncay Özkan,Erdoğan Toprak,Seyit Torun,Gamze İlgezdi ,Aykut Erdoğdu,Engin Özkoç ,Onursal Adıgüzel  ve Bülent Tezcan koltuklarını korumak için il başkanlarını Ankara’ya çağırıp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması için son girişimlerini başlattı.

CHP’li il başkanları bu çağrıya uymamaları durumunda görevden alınmakla tehdit ediliyor.

CHP il başkanlarının illerindeki delegelerin olağanüstü kurultay taleplerini geri çekmeleri yönünde telkinde bulunmaları öneriliyor.

İl başkanlarının bu konuda yapacakları çok fazla bir şey olmamasına rağmen toplum baskısına direnmeden olağanüstü kurultayın yapılması gerektiği yönünde Genel Merkez yöneticilerine beyanda bulunmaları Genel Merkez’de moralleri daha da sıfırlıyor.

Gelinen noktada Genel Merkez yöneticilerinin koltuk pahasına da olsa girişimlerinin sonuç vermeyeceği olağanüstü kurultay isteyen delegelerin iradesi doğrultusunda kurultayın toplanmasından başka bir çare olmadığına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu yüzden CHP Kulislerinde,CHP de üyelerin ve delegelerin tepkisini çeken Başkan Yardımcıları ve danışmanları Kemal Kılıçdaroğlu eğer görevden alıp ,Muharrem İnce ile birlikte yerel seçimlere hazırlanırsa CHP güç kazanacağı ifade ediliyor .

CHP kulisleri bu arada tüm il başkanları ve milletvekilleri ile birlikte Kemal Kılıçdaroğluna destek açıklaması yapacakları  konuşuluyor.  

Geçtiğimiz hafta kulislerde sıkça dile getirlen imza toplandığı takdirde Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmayacağı söylemleri il başakanları ,genel başkan yardımcılarının telaşlandırmışa benziyor ki ,imza saysıs 700 yaklaşınca bazı il başkanları ve genel başkan yardımcıları (2019 yerel seçimlerinde belediye başkan olma peşinde olanlar)yarın genel merkezde toplanarak Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yaparak parti gündeminde herhangi bir kurultay olmadığını açıklayacaklar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.