'Yıkım tamamen hukukidir'

Bakırköy Belediyesi'nin yıkım kararı aldığı Bakırköy Spor Kulübü tesislerinin yıkımından sonra yaşananlarla ilgili Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu açıklama yaptı. Kerimoğlu yıkımın hukuki olduğunun altını çizdi. Yalan, iftira ve karalama kampanyasına karşı Cumhuriyet Başsavcılığına başvurulduğunu açıkladı.

'Yıkım tamamen hukukidir'
07 Kasım 2017 Salı 18:05

Ataköy 3. Kısım’da bulunan Bakırköy Spor Kulübü tesislerinin yıkımında bir grup ile belediye çalışanları arasında tartışma çıkmış, polis gruba müdahale etmiş ve gruptan bazı kişileri gözaltına almıştı.  

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen yıkım işlemi ve sonrasında yaşananlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

 YIKIM TAMAMEN HUKUKİDİR

Yıkımın hukuka uygun olduğunun altını çizen Keirmoğlu, yıkımı gerçekleşen spor kulübünün çocukların, gençlerin ücretsiz spor yapabilmesini sağlamak yerine ticari amaç güttüğünü belirterek "mülkiyeti belediyemize ait arsa üzerinde yaklaşık 30 yıldır hukuka aykırı olarak faaliyet göstermiş olan işletmeler; 5393 sayılı Belediye Kanunu, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu uyarınca hukuka uygun olarak yürütülen işlemler sonucu yıkılmıştır. Belediyemiz tarafından yapılan işlemlerin tamamı hukuka uygundur. Yıkımı gerçekleştirilen yapılar inşaat ruhsatı olmaması nedeniyle kaçaktır.  Aynı zamanda bu kaçak yapılar içindeki işletmeler amacına uygun olarak faaliyet göstermemiştir. Yani çocuklarımızın, gençlerimizin ücretsiz spor yapabilmesi sağlamak yerine ticari amaç güdülmüştür" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI DARP EDİLDİ

Bakırköy Belesiyesi ve kamu çalışanlarının darp edildiğini iddia eden Kerimoğlu "Büyükşehir Belediyesince de inşaat ruhsat onayı bulunmayan yapılar kaçaktır. Daha önce mahkeme kararları ile mühürlemesi yapılan işletmeler mühür fekki yapılarak tüm uyarılarımıza rağmen belediyemiz çalışanı kamu görevlileri de darp edilerek yasal olmayan faaliyetlerine devam etmiştir" dedi.

SAVCILIĞA BAŞVURDUK

Kerimoğlu açıklamasını şu şekilde tamamladı: Göreve geldiğimiz ilk günden beri konunun yasallaşması için gerekli tüm adımlar tarafımızdan atılmış fakat ilgililerin hukuk tanımaz tavırları nedeniyle yasal süreç yeni tamamlanmıştır. Belediyemiz tarafından hukuka uygun olarak alınmış olan yıkım ve tahliye kararlarına karşı olarak yürütülen mesnetsiz yalan, iftira ve karalama kampanyasına karşı Cumhuriyet Başsavcılığına başvurulmuştur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.