Erdoğan'dan yeni sistem teklifine ret

Erdoğan, "Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en önemli reformu baltalamak niyetinde olanlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Millet yüzde 52'yle eve diyor, şimdi referanduma götürelim diyorsun. Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır?" dedi.

Erdoğan'dan yeni sistem teklifine ret
10 Temmuz 2019 Çarşamba 15:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Erdoğan konuşmasında, 23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra muhalefetten gelen referandum çağrılarına yanıt verdi.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

"Türkiye geçtiğimiz yıl bugünlerde yeni hükümet sistemine geçişin aşamalarını yaşıyordu. Geriye dönüp baktığımızda ülkemizin döviz, faiz, enflasyon tuzağı başta olmak üzere birçok kritik sınamaya maruz kaldığını görüyoruz. ABD ve Avrupa'nın pek çok haksız eleştirisine ve uygulamasına göğüs gerdik. 3.6 milyonu Suriyeli olmak üzere 4.5 milyon sığınmacının yükü omzumuzdadır. Siyasi iklimi zehirlemeye yönelik nice oyunu bozduk.

Yönetim değişikliğinin büyüklüğünü düşündüğümüzde sorunların üstesinden gelinebilir olması sevindiricidir. Bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın güçlü olması sevindiricidir. Bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın güçlü yönlerini destekleyecek, zafiyet çıkan yönleri düzelteceğiz. Çalışmaları başlattık. Bizim de tespit, teşhis ve çözüm yöntemlerimiz oluştu.

Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en önemli reformu baltalamak niyetinde olanlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Millet yüzde 52'yle eve diyor, şimdi referanduma götürelim diyorsun. Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır? Geçmişten bu yana tek adamcılık diyorlar. Tek adamcılığı biz sizden öğrendik. İl başkanlarının vali olmasını bunlardan öğrendik."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.