Erdoğan'dan Davutoğlu ve Babacan'a: Nereden nereye? Kişilik çok önemli...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti kuracağı iddia edilen eski AKP kurmayları hakkında isim vermeden konuştu. Erdoğan, "Geçmişte de bu tür yollara başvurdular şimdi siyaset sahnesinden silindiler. Nereden nereye? Kişilik, çok önemli” dedi.

Erdoğan'dan Davutoğlu ve Babacan'a: Nereden nereye? Kişilik çok önemli...
13 Haziran 2019 Perşembe 16:12

Partisi AKP'nin kapalı grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, eski dostlarını eleştirdi.

Son dönemlerde yeni parti kuracakları iddiası ile gündeme gelen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı isim vermeden eleştiren Erdoğan "Geçmişte de bu tür yollara başvurdular şimdi siyaset sahnesinden silindiler. Nereden nereye? Kişilik, çok önemli” ifadelerini kullandı. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, emriyle istifa eden Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı söylenen yeni parti iddiaları ile ilgili yaptığı açıklaması şu şekilde:

“Bakıyorsunuz birileri de farklı çalışma gayretine girmek üzere güya bu güçlü yapıyı zayıflatmanın gayreti içerisine giriyorlar. Bu yapıdan bir şeyler koparacağını zannedenler geçmişte de bu tür yollara başvurdular, hatta bazıları grup kurabilecek noktaya bile geldiler. Ama onlardan şu anda hiçbir şey kalmadı. Hepsi gitti, siyaset sahnesinden silindiler. Şu andaki ana muhalefetin başındaki zatın önünde eğilenler. Nereden nereye? Kişilik, şahsiyet çok önemli bir şey. Bir insan hele hele Müslüman, eşref-i mahluk olarak yaratılmışların en şereflisine layık olmalıdır, bunu korumalıdır.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.