AKP'Lİ YAZAR'DAN SALVOLAR SARAYA GİDEN İMAMOĞLU!

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la CHP'li bir siyasetçinin Saray'da görüştüğü ve Erdoğan'ın o siyasetçiye "CHP'nin başına geçmen lazım, yardımcı olurum" dediği iddiasının ardından tüm Türkiye gözünü bu söylentiye dikti.

AKP'Lİ  YAZAR'DAN SALVOLAR SARAYA GİDEN İMAMOĞLU!
21 Kasım 2019 Perşembe 22:32

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la CHP’li bir siyasetçinin Saray’da görüştüğü ve Erdoğan’ın o siyasetçiye “CHP’nin başına geçmen lazım, yardımcı olurum” dediği iddiasının ardından tüm Türkiye gözünü bu söylentiye dikti.

Gazetecilik açısından da eleştirilere neden olan kulis haberin ardından siyaset dünyası bu siyasetçinin kim olduğunu arıyor.

Turan bugünkü köşesinde ismi açıklamayacağını belirtti ama tartışma bitmedi.

Sabah saatlerinden Kemal Kılıçdaroğlu İsmail Küçükkaya’nın konuyu sorması üzerine “Giden olmuştur, isim açıklamayacağım” dedi.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun baş danışmanı İsmet Orhan dün akşam yaptığı açıklamada Rahmi Turan’ın kaynağının deneyimli ismi oyuna getirdiğini söylemişti.

İddia hakkında soru işaretleri devam ederken yandaş isimler de spekülasyonu iyice köpürtme yoluna gitti.

Spekülasyonu köpürten yandaş Süleyman Özışık bugün kaleme aldığı yazısında hiçbir delile dayanmadan Ekrem İmamoğlu’nu işaret etti.

CHP’li üst düzey isim diye bahsettiği kaynağının cümlelerine dayanan yazısından işi daha da ileri götürerek, İmamoğlu’nun Erdoğan’la arasını iyi tutmak için Emine Erdoğan’ın kardeşiyle görüştüğünü ileri sürdü.

İşte o akıllara zarar yazı: 

Metin Feyzioğlu diyen de var, Ekrem İmamoğlu diyen de. Hatta Rahmi Turan’a “Bu ismi derhal açıkla” diyen Muharrem İnce’nin ismini de anıyor dedikoducular…

Hani CHP’yi destekleyen yazarlar “Saray’a yakın kaynağım” derler ya. Ben de ilk defa bir şey denedim ve CHP’nin içindeki iki kaynağıma ulaştım.

Şaka yapmıyorum!

Üst düzey iki CHP’liye ulaştım ve Erdoğan’la görüşen isim hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını sordum.

İlk kaynağımın söylediğini aynen aktarıyorum:

“CHP’li içinde kimin devletle iş yaptığını, kimin en çok ihale aldığını bulursanız, Erdoğan’la sır buluşmayı yapan ismi de bulursunuz” dedi.

Benim kafam ihale işlerine basmadığı için kim olduğunu çözemedim. Bilen varsa yazının altına ismini iliştirebilir.

İkinci kaynağım ise daha bomba bir şey söyledi. Söylediği sözleri aynen aktarıyorum:

“Erdoğan’la kimin buluştuğunu bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki Ekrem İmamoğlu Erdoğan’ın ağzının içine bakıyor. Cumhurbaşkanı ‘Ekrem gel’ dese, İmamoğlu tası tarağı toplar AK Parti’ye koşar” dedi.

Bu görüşmelerden sonra AK Parti’de siyaset yapan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesine de yakın olan bir isimle konuşma imkânım oldu.

Konu buluşma meselesine gelince asıl bomba haberi o verdi…

Söylediklerini harfi harfine aktarıyorum.

“Sayın Cumhurbaşkanımız ile kimin görüştüğünü bilmiyorum. Ama yüzde yüz emin olduğum bir şeyi söyleyeyim.

Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarına doğru, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Emine Erdoğan Hanımefendi’nin kardeşine gitti. Görüşmede Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istediğini belirterek Hanımefendi’nin kardeşinden yardım talebinde bulundu ama sonra ne oldu bilmiyorum!”

Emine Hanım’ın kaç kardeşi var, nerede otururlar inanın bilmiyorum. Kaynağım Ekrem İmamoğlu’nun Emine Hanımefendi’nin hangi kardeşiyle görüştüğünü de söylemedi.

Beni bilenler bilir.

Ben öyle birilerinin yaptığı gibi “oradaki kaynağım”, “buradaki kaynağım” diyerek hayali isimler üzerinden yazı yazan biri değilim.

Yine beni bilen bilir ki yazarlık hayatımda belki de ilk defa isminin açıklanmasını istemeyen üç kaynak üzerinden yazı yazıyorum.

Ama sizi şerefimle temin ederim ki bahsini ettiğim kaynakların hiçbiri hayali değil ve söylenen sözler de yüzde yüz doğrudur.

Şimdi alt alta sıraladığım bu bilgilerden sonra parçaları birleştirelim.

Rahmi Turan’ın iddiasını doğruymuş gibi kabul edince, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen CHP’li ismin Ekrem İmamoğlu olduğu gibi bir sonuç çıkıyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.