65 yaş sınırına takılan siyasiler

Kimi siyasiler İçişleri Bakanlığı'nın koyduğu 65 yaş sınırına takılıyor. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27 maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır. Ayrıntılı bilgi saat 19.30’da vatandaşlarımıza açıklanacaktır. Kamuoyuna sargıyla duyurulur."

65 yaş sınırına takılan siyasiler
22 Mart 2020 Pazar 01:34

İçişleri Bakanlığı’nın koranavirüs (kovid-19) salgınına karşı tedbirler kapsamında 65 yaş üzerindeki vatandaşların evlerinin dışına çıkmasına sınırlama getirmesi, siyasi liderlerin bu uygulama karşısındaki durumunu da gündeme getirdi.

Sınırlama ve liderlerin yaşı konusunda sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Anayasa’daki statüleri gereği “milletvekili dokunulmazlığı” bulunan ve bu konumları nedeniyle uygulama kapsamına girmeyebilecekleri yorumuna konu olan kimi lider ve bazı eski siyasilerin yaşları şöyle:

– Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: 66 yaşında

– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 71 yaşında

– MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 72 yaşında

– Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: 79 yaşında

– 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: 69 yaşında

– CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal: 81 yaşında

– Eski DYP Genel Başkanı Tansu Çiller: 73 yaşında

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.