İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN ,ÖNCE YALAN SÖYLEDİ ,SONRA ÖZÜR DİLEDİ!

İBB Ekrem İmamoğlu'nu bile yönettiği iddia edilen Basın Sözcüsü ve İBB Şirket yöneticilerinden Murat Ongun , bugün CHP 'ye yakın ve İBB Reklam verdiği haber sitelerine ve gazetelere bir haber servis edip algı operasyonuna girişmiş ,ilerleyen saatler de algı operasyonu yapılan haberin yalan çıkması sonucu özür dilemesi İBB'nin nasıl yönetildiğinin açık bir göstergesi açısından ibret vericidir.

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN ,ÖNCE YALAN SÖYLEDİ ,SONRA ÖZÜR DİLEDİ!
22 Mart 2020 Pazar 00:03

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, Çekmeköy Metro İstasyonunda temizlik yapan bir işçinin, çöpü istasyon merdivenlerine doğru süpürüp daha sonra da fotoğrafını çektiğini gösteren video eşliğindi şu tweeti atmıştı:

“Bu zor günlerde bile trollük yapanları kınıyoruz. Kamuda partizanlığın akıl tutulmasına yol açtığının da en açık örneğidir. Metro girişine çöpü bırakıp sonra fotoğraf çeken ilçe belediyesinin bu temizlik görevlisini kamu vicdanına havale ediyoruz.”Resim

Ongun bu tweete ayrıca Çekmeköy Belediyesi ve Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın twitter hesaplarını etiketleyerek, olaydan Poyraz’ı sorumlu tuttu.

Akşam saatlerinde Ongun konuyla ilgili olarak yeni bir tweet daha attı. Ongun Ahmet Poyraz’dan özür diledi. Ongun’un ikinci tweeti şöyle:

“Dürüstlük ve şeffaflık temel ilkemiz. Bugün paylaştığım videodaki görevlinin @Cekmekoybeltr değil, İBB Park Bahçeler Müdürlüğü personeli olduğunu tespit ettik. Gerekli işlem yapıldı. Bu hatadan ötürü Belediye Başkanımız @AhmettPoyraz’dan özür dilerim.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Resim

Ongun’un özür mesajına Çekmeköy Belediyesi’nin resmi hesabından yanıt geldi.

Söz konusu işçinin çöpleri temizleyerek çöp kutusuna attığını gösteren görüntülerin de yer aldığı yanıtta şöyle denildi:

“Biz özrü kabul ettik diyelim. Elde ettiğimiz görüntülerde bu işçinin, çalışmalarını titizlikle yaptığı görülüyor, fotoğrafları da büyük ihtimalle amirlerini bilgilendirmek için çekmiş. Umarız sizin yanlış yorumlarınızla emekçinin ekmeği ile oynanmamıştır.”

Murat Ongun✔@Mrt_Ongun

 · 5 sa

Dürüstlük ve şeffaflık temel ilkemiz. Bugün paylaştığım videodaki görevlinin @Cekmekoybeltr değil, İBB Park Bahçeler Müdürlüğü personeli olduğunu tespit ettik. Gerekli işlem yapıldı. Bu hatadan ötürü Belediye Başkanımız @AhmettPoyraz'dan özür dilerim.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çekmeköy Belediyesi✔@Cekmekoybeltr

Biz özrü kabul ettik diyelim.
Elde ettiğimiz görüntülerde bu işçinin, çalışmalarını titizlikle yaptığı görülüyor, fotoğrafları da büyük ihtimalle amirlerini bilgilendirmek için çekmiş. Umarız sizin yanlış yorumlarınızla emekçinin ekmeği ile oynanmamıştır. @Mrt_Ongun

Yerleştirilmiş video

Belediye işçilerinin, görevlerini tamamladıklarını göstermek için işten önce ve sonrasını fotoğrafladıkları biliniyordu. Söz konusu işçinin de böyle yaptığı belirtildi.

Ancak görüntülerle ilgili soruşturmanın resmi sonuçları konusunda henüz bilgilendirme yapılmadı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.