CHP İBB BAKIRKÖY MECLİS ÜYESİ NADİR ATAMAN YİNE HAKLI ÇIKTI! MAL KAÇIRIYORLAR!

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün Esenler Belediye Başkanlığı’nın mülkiyeti İBB’ye ait ilçe genelindeki 12 alanın kendisine bedelsiz verilmesini istediği ortaya çıktı. 12 alan otopark, kültür merkezi, pazaryeri, belediye hizmet alanı ve yeşil alandan oluşuyor.

CHP İBB BAKIRKÖY MECLİS ÜYESİ NADİR ATAMAN YİNE HAKLI ÇIKTI! MAL KAÇIRIYORLAR!
13 Haziran 2019 Perşembe 10:08

Esenler Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 17 Nisan’da İBB Başkanlığı Emlak Müdürlüğü’ne binaların devrine ilişkin bir yazı yolladı. Yazıda “ilçede yaşam kalitesini yükseltecek sağlıklı ve çağdaş yaşam alanlarını oluşturabilmesi amacı ile mülkiyeti İBB’ye ait parsellerin ve üzerinde bulunan binaların belediyeye bedelsiz olarak devredilmesi” istendi. İlçe belediye başkanı Tevfik Göksu imzasının yer aldığı yazıda ayrıca Kemer Mahallesi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki spor kompleksinin de kullanım hakkı yine bedelsiz talep edildi.

Parsel parsel o liste

Yazıda bir de ekli liste yer aldı. Listede otopark alanından atölyeye kadar birçok yapı var. İşte listedeki bazı arsalar:

- Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 3 bin 887 metrekare arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi

- Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 6 bin 545 metrekalik arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi, pazar ve otopark

- Kemer Mahallesi’ndeki 11 bin 454 metrekare alan. (Arsanın üzerinde şantiye ve atölye bulunuyor)

- Kemer Mahallesi 4 bin 647 metrekarelik alan

- Turgutreis Mahallesi 4 bin 124 metrekarelik alan ve üzerindeki Cengiz Topal Otoparkı ve pazar

- Birlik Mahallesi 13 bin 24 metrekalik arsa

- 11 bin 52 metrekarelik Menderes Mahallesi otopark ve pazar.

[Haber görseli]

[Haber görseli]

AKP' Lİ MECLİS ÜYESİ YALAN SÖYLEMİŞ ,CHP MECLİS ÜYESİ NADİR ATAMAN YİNE HAKLI ÇIKTI?

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Nadir Ataman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda İBB’nin mülkiyetinde bulunan İSPARK ve kültür merkezleri dahil 20’ye yakın gelir getiren taşınmazın Esenler Belediyesi’ne devredilmesinin gündemde olduğunu iddia etti. Yeni Şafak’a konuşan AK Parti İBB Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, bu iddiaları tek tek çürüttü.

Nadir Ataman

ÇOĞU PARK

Gökkuş şunları söyledi: “Esenler Belediyesi tarafindan ilçe sınırları içerisindeki muhtelif taşınmazların bedelsiz devri talep edildi. Bu taşınmazların çoğu park niteliginde olup, İmar Kanunu’nun 11. maddesine göre zaten kamuya bedelsiz terk edilecek taşınmazlar içerisinde yer almaktadır. Buna istinaden İBB birimlerinin görüşleri talep edildi.”

İDDİALAR ASILSIZ

Esenler Spor Kompleksinin bulunduğu arsanın devrinin de söz konusu iddia ile gündeme geldiğini hatırlatan Gökkuş, “Bu arsanın mülkiyeti Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait olup, sadece spor tesisinin kullanım hakkı İBB’ye aittir. Mülkiyeti İBB’ye ait olmayan bir taşınmazın İBB tarafından Esenler Belediyesi’ne devredilebilmesi mümkün değil” dedi.

Faruk Gökkuş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.