BAKIRKÖY"DE ŞAŞIRTICI SONUÇ

Ataköy sahiline Dati Holding tarafından yapılması planlanan mega yat limanı projesinin geleceğine ilişkin Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 'kamuoyu araştırması'ndan evet oyları %58 hayır oyları%42 çıkması şaşkınlık yarattı. Ataköy sahilde deniz doldurularak yapılmak istenen Mega Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi'nin, Bakırköy Kaymakamlığı'ndan referandum izni çıkmayınca 'kamuoyu yoklaması' adı altında yaptığı oylamadan 'evet' sonucu çıktı.

BAKIRKÖY"DE ŞAŞIRTICI SONUÇ
06 Kasım 2016 Pazar 21:29

Saat 09:00’da başlayan ve 17.00’de sona eren oylamada 3 bin 458 oy kullanıldı. Noter huzurunda sayılan oylamada, sandıktan projeye onay çıktı. bin 988 kişinin ‘Evet’ oyu kullandığı kamuoyu araştırmasında, bin 451 kişi projeye karşı yönde oy kullandı.

19 oy da, geçersiz sayıldı.  

Türkiye"de şimdiye kadar rastlanılmamış bir Kamuoyu araştırması Bakırköy Belediyesi tarafından bugün (06//11/2016 )yapıldı.

Bakırköy Belediye binası yanındaki otopark alanında kurulan sandıklara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kamuoyu sonuçları herkesi şaşırttı.

Oy kullanan Bakırköylü vatandaşların çoğu ,Bakırköy esnafı ve ilgili firma ,Ak Parti ve Mhp"nin  birlikte hareket etmesi anket sonucunu  etkilediği görüşünü kamuoyuyla paylaştılar.

ÇIKAN SONUCUN HUKUKİ HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOKTUR.

 Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu "Çıkan sonucun hukuk ve Bakırköy Belediyesi  açısından bağlayıcı tarafı yoktur.Fakat halkımızın ortak akıl, çoğulculuk ve katılımcılık açısından sandığa irade yansıtmaları önemlidir. Belediyemiz tarafından hukuki süreç dikkatle takip edilecektir."dedi.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.