BAKIRKÖY"DE ,MİLLİ FUTBOLCULAR SOKAK ÇOCUKLARININ HALI SAHASININ AÇILIŞINA KATILDI

Bakırköy Belediyesi ve Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma (ÇABA) Derneği işbirliği ile Florya Çocuk ve Gençlik Destek Merkezi içinde yapılan halı saha milli futbolcuların da katılımıyla açıldı. Açılışa Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun yanı sıra G.Saraylı milli futbolcular Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Hakan Balta ve Semih Kaya’nın yanısıra ÇABA üyeleri de katıldı.

BAKIRKÖY"DE ,MİLLİ FUTBOLCULAR SOKAK ÇOCUKLARININ HALI SAHASININ AÇILIŞINA KATILDI
10 Aralık 2016 Cumartesi 12:36

Kötü koşullarda(sokakta) yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin barınma ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayarak daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla çalışan Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi bünyesinde sokak çocuklarına hizmet verecek  Halı Sahanın açılışında;  milli futbolcular ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun olduğu ünlüler takımıyla sokak çocukları takımı maç yaptılar.

Karşılaşmayı sokak çocuklarının oluşturduğu ÇABA takımı 3-2 kazandı.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da halı sahanın açılışında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Türkiye’nin en önemli sosyal yaralarından birini tedavi etmek için ÇABAlayan derneğimize biz de belediye olarak elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Yaklaşık 50 çocuk ve gencimizin 2’şer kişilik odalarda barındığı  bu merkezde;  ayrıca çocuklarımız sosyal hayat, kültür-sanat hayatı ve eğitimin içine de katılıyorlar, burada meslek sahibi oluyorlar. Bugün çocuklarımızın ve gençlerimizin enerjilerini boşaltacakları bu halı sahayı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal farkındalığı göstermek adına bugün bizleri yalnız bırakmayan milli futbolcularımız Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Hakan Balta ve Semih Kaya’ya çok teşekkür ediyorum.”

Milli futbolcularda yaptıkları açıklamada,” Çocuklarımız  hepimizin geleceği ve biz de Onlar için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bugün bir başlangıç olsun.” dediler.


 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.