TURGUT ÖZAL MEZARI BAŞINDA ANILDI

Recai Delibaşıoğlu'nun Akgün Hotelde düzenlediği kahvaltıya bir çok eski Anap milletvekili ve AKP İBB Başkan adayı Binali Yıldırım katıldı.

TURGUT ÖZAL MEZARI BAŞINDA ANILDI
17 Nisan 2019 Çarşamba 16:04

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 26. ölüm yıl dönümünde Topkapı'da bulunan Anıt Mezar'da anma töreni düzenlendi.

Anma törenine eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ,AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu (YSK göre resmi olmayan sonuçlara göre)belediye başkanları, İYİ Parti 3. Bölge Milletvekili  Ahad Andican ,eski ANAP milletvekilleri ,CHP Bakırköy İBB Meclis üyesi Recai Delibaşıoğlu da katıldı. 

Törende Özal'ın mezarına çelenk bırakıldı. Çelenk bırakılmasının ardından törene katılanlar Özal ailesine taziyelerini iletti. Özal için dualar okundu. 

"ACISI HER GÜN DAHA DA BÜYÜYOR" 

Kısa bir açıklama yapan Semra Özal, "Acısı her gün daha da büyüyor. Dayanmaya çalışıyoruz bu büyük acıya. Çok zor" dedi. 

"Allah Türkiye'ye sıkıntı vermesin onun en büyük duası bu olurdu" 

Ahmet Özal ise, "Gerçekten sanki dünmüş gibi hem biz özlüyoruz hem Türkiye özlüyor. Benim babamdı ama bana göre Türkiye'nin de babasıydı. Allah rahmet eylesin. Çok erken gitti ama Allah'ın takdiri. Allah Türkiye'ye sıkıntı vermesin, onun en büyük duası bu olurdu" ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Recai Delibaşıoğlu'nun Akgün Hotelde düzenlediği kahvaltıya bir çok eski Anap milletvekili ve eski bakanlar  katıldı.

Kahvaltıda herkes Turgut Özal olan anılarını anlattı ve duygusal anlar yaşandı,Bu arada Recai Delibaşlıoğlu'nun teklifi üzerine 17 Nisan kurulu oluşturularak her 17 Nisanda anma töreninden sonra bir araya gelerek birliktelik oluşturulmasına karar verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.