Yeni Yılda Cepten İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak

Cep telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. Böylece telefonu modem olarak kullanmak ekstra ücrete tabi olacak. Konu hakkında ilk duyuru ise Turkcell'den gelerek, 2 GB paylaşımlı internet için faturaya 9 TL yansıtılacağı bildirildi.

Yeni Yılda Cepten İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak
24 Aralık 2018 Pazartesi 14:17

Akıllı telefonu ile internet servis sağlayıcısından aldığı mobil internet paketini wifi paylaşım sistemi (hotspot) ile başka cihazlarla paylaşanlara kötü haber. Bundan sonra mobil internetini paylaşanlar, aylık 9 TL ücret ödemek durumunda kalacak.

15 OCAK'TABAŞLAYACAK

Ntv'de yer alan habere göre, Turkcell'den konuyla ilgili olarak abonelere gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan 'kişisel erişim noktası' özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak'ta başlayacak.

2 GB PAYLAŞIM İÇİN 9 LİRA EK ÜCRET

Söz konusu mesajda şu ifade yer alıyor: 15.01.2019'dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır"

İnternet paylaşımının ücretli olacağını ilk Turkcell duyurdu. Vodafone ve Türk Telekom henüz bu konuda açıklama yapmadı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.