UMUT GÜNER, SAHTE SPORCU BELGESİYLE YÖNETİCİ Mİ OLDU?

Umut Güner Bakırköy eski Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Akbalı (Fetö ile ilgili bir sürü hakkında iddia olan kişi) ortak olduğu iddiaları ve söylentileri herkesi şaşırttı. Bakırköy'de Umut Güner her işte var maşallah. Chocolate Bistro & Bar, Bakırköy Belediyesi nikah fotoğrafçısı, Capacity Oto yıkama, Capacity Arçelik Bayi, Capacity Bijuteri Mağazacılığına beraberce ortak olduğu iddiaları ve söylentileri halen gündemde.

UMUT GÜNER, SAHTE SPORCU BELGESİYLE YÖNETİCİ Mİ OLDU?
13 Eylül 2018 Perşembe 14:20

Beşiktaşlı voleybolcu Umut Güner! İşte o belgeler! Gazeteci Atilla Türker, Ajansspor’da gündeme damga vuracak yazılarına devam ediyor.

Türker, Beşiktaş’ta aktif olarak görev yapan ve Fikret Orman’ın en çok güvendiği isimlerden biri olan yönetici Umut Güner ile ilgili flaş belgeleri açıklıyor.

İşte Atilla Türker’in belgeleriyle açıkladığı o çok çarpıcı yazı; Bir önceki yazımda şöyle bir soru sormuştum: “Sayın Fikret Orman... Tüzük gereği 2 yılı tamamlamayan üyelerin Beşiktaş yönetim kuruluna girmesi mümkün değilken... O dönem henüz 1 yıllık üye olan Umut Güner için düzmece bir belge hazırlandığı... ‘Beşiktaş’ta voleybol oynadı’ denilerek Umut Güner’e hiç yoktan 1 yıl kıdem kazandırıldığı... Güner’in bu şekilde yönetime girdiği... Ne derece doğrudur? Öte yandan... Umut Güner’in hiç bir zaman lisanslı voleybolcu olmadığına dair... Ortada bir belge var mı?”

İÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YA DA BİLDİRİLDİ

Belgeleri yayınlamadan önce bazı bilgiler vereyim. Bu konu, Beşiktaş Divan Kurulu’nda bulunan bir üye tarafından geçen ay Beşiktaş Denetleme Kurulu’na yazılı olarak soruldu. Denetleme Kurulu bir kez daha “yan pas” yaparak “Yetkili değiliz. Başka kurullara başvurun” cevabını verdi. Bunun üzerine... Bu hassas durum, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da bir yazı ile bildirildi.

UMUT GÜNER... FİKRET ORMAN’IN SAĞ KOLU!

Sayın Umut Güner hakkında bazı bilgiler aktarayım. Güner, Beşiktaş yönetim kurulunun en etkili ve yetkili isimleri arasında yer alıyor. As başkan... Transfer Komitesi Başkanı... Vodafone Park’tan sorumlu yönetim kurulu üyesi. Zaten stadın yapımında da sorumlu isimdi. Halen tüm transferlerden sorumlu. Detay vereyim. Fikret Orman’ın göründüğü pek çok fotoğrafta Umut Güner’i de rahatlıkla görebilirsiniz.

2 YIL GEREKİRKEN, 15 AYDA YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

Yavaş yavaş belgelere bakalım. Konuyu açalım. İzninizle... Şu bilgileri hemen vereyim. Beşiktaş Genel Kurulu’nun 20 Nisan 2003 tarihinde oy birliği ile kabul ettiği tüzük gereği... Bir üyenin, genel kurul üyesi olabilmesi için 2 tam yılını doldurması gerekiyordu. Bu tüzük, 24 Mayıs 2014 tarihine kadar yürürlükte kaldı. Peki... Umut Güner, Beşiktaş’a ne zaman üye oldu? Belgede de görüleceği üzere... 1 Kasım 2010’da başvuru formunu doldurdu, 31 Aralık 2010’da da başvurusu kabul edildi. O dönem başkanlık koltuğunda Yıldırım Demirören oturuyordu. Umut Güner için referans bölümünde adı yazılı isimler ise... Abdullah Özdil ve Kemal Altıntaş. Aynı Umut Güner... 25 Mart 2012’deki Beşiktaş Genel Kurulu’nda yönetim kuruluna girdi.

Başkan Fikret Orman’la birlikte çalışmaya başladı.

ÜYELİK FORMUNDA VOLEYBOLCU YAZIYOR

Haliyle... Soru ve sorun şu: 31 Aralık 2010’da başvurusu kabul edilen Umut Güner... 25 Mart 2012’de yönetime nasıl girebilir? Üyelik başvurusu ile yönetime girişi arasında sadece 15 ay varken... 2 tam yılı doldurması için 9 ay daha gerekirken... Nasıl yönetim kurulu üyesi oldu? Şöyle oldu? Yine tüzük gereği... Beşiktaşlı lisanslı sporculara 1 yıl “kıdem” kazandırıldığı için, Umut Güner’in başvuru formuna “Sporcu üye” yazıldı. Sporcu üye formuna da “1997-98 sezonunda lisanslı olarak oynadı” notu düşüldü. Yine bu formda, Beşiktaş voleybol şube sorumlusu olan Aziz Kalağoğlu’nun adına yer verildi. Bu şekilde... Umut Güner 1 yıl kıdem kazandı. KAYITLARDA ADI BULUNAMADI

Peki, hiç voleybol oynamış mı Umut Güner? Konu ile ilgili yapılan bir başvuru üzerine... İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 25 Ağustos 2016’da verdiği cevap şu: “Umut Güner adlı vatandaşın, spor bilgi sisteminde daha önce hiçbir kaydı yoktur.”

LİSANS YA DA FOTOĞRAFLAR NEREDE?

Umut Güner ile ilgili bu yöndeki iddialar birkaç yıldan beri dile getiriliyordu. Doğal olarak Umut Güner’in de mutlaka haberi vardır. Normalde ne olması gerekir? Umut Güner’in “Buyurun kardeşim, benim lisansım şu” demesi. Yahut da, voleybolcu olarak varsa bir fotoğrafı, göstermesi.

İSİMLER VAR, İMZALAR YOK!

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi tarafından, Beşiktaş Denetleme Kurulu’na gönderilen yazıda şu sorulara da yer verildi: -Başvuru formunda Umut Güner’e referans olarak Abdullah Özdil ve Kemal Altıntaş gösteriliyor.

Özdil ve Altıntaş’ın bu formda ıslak imzası bulunuyor mu?

-Sporcu üye bilgi formunda voleybol bölüm sorumlusu olarak Aziz Kalağoğlu’nun adı yazıyor. Kalağoğlu’nun bu formda imzası var mı?

Kaynak/Atilla TÜRKER yazısından alıntıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.