Kocaoğlu: Parti Muharrem İnce’yi kullanmazsa çok büyük hata yapar

Sözcü’ye konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Seçim kampanyasında partimiz Muharrem İnce’yi kullanmazsa çok büyük hata yapar. İnce’nin halkta bir karşılığı var.” uyarısında bulundu.

Kocaoğlu: Parti Muharrem İnce’yi kullanmazsa çok büyük hata yapar
15 Eylül 2018 Cumartesi 12:09

Aday olup olmayacağıma henüz karar vermiş değilim” diyen Kocaoğlu, şöyle konuştu:

“Şuna inanıyorum, yerel seçim kampanyasında parti Muharrem İnce’yi kullanmazsa çok büyük hata yapar. Muharrem İnce’nin halkta bir karşılığı var, kürsü hakimiyeti var, esprili, hazır cevap.

Seçim sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle ciddi hatalar da yaptı ama karşılığı olduğu da bir gerçek.

O yüzden kampanyada mutlaka görevlendirilmeli.

Boşverin görev verilmesin‘ diye genel başkanımızı ikna etmeye çalışanlar da var. Genel Başkan’ın bu kişilere itibar etmemesini dilerim.

 CHP İLE İLGİSİ OLMAYANLAR

CHP’liler partisine seçimde de gücü yettiğince çalışır ama CHP ile ilgisi olmayan, CHP’li olmayan insanlar genel merkezde karar mekanizmalarında yetkili olursa o zaman problem başlar.

CHP çok enteresan bir örgüt haline geldi. Siyasetçi modelinde 1980’e kadar CHP’de partililer ölümüne belediye başkanlarını savunurlardı. Böyle bir gelenek vardı. Hırsız, ahlaksız değilse, eksiğine, gediğine bakmadan bunu yaparlardı. Şimdi ise üç beş kişi oturup genel başkan, belediye başkanı oluyor. Bardağın dolu tarafına bakıp, olumlu yanlarını anlatmıyor. Partilinin belediye başkanına sahip çıkmamasının ilacı yok.

KURULTAYA GİDİLİR…

Seçimlerde partimizin başarısız olması durumunda mutlaka kurultaya da gidilir ama kurultaydan kim çıkacak belli olmaz. Hükümetin izlediği politika, oy oranımızı artırmak için son derece uygundu.  24 Haziran seçimlerinde oyumuzu artırmak için hiç böyle bir fırsat olmamıştı. İktidara uzanıp alabilecek kadar çok yakındık.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.