CHP'YE ÇİRKİN İFTİRA,MECLİS ÜYELİKLERİ PARAYLA DAĞITILACAK!

CHP yerel seçimler için adaylarını hem MYK hem PM hemde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği yetkiyle içlerinde süpriz adaylarda seçilerek kamuoyuyla paylaşıldı. Bu süreç bitiminde CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi'nin istifası herkesi şaşırttı. Belediye Meclis üyeliklerinin açık arttırmaya çıkartıldığı iddiaları tepki yaratıyor.

CHP'YE ÇİRKİN İFTİRA,MECLİS ÜYELİKLERİ PARAYLA DAĞITILACAK!
07 Şubat 2019 Perşembe 20:57

Belediye Meclis üyeliklerinin seçiminde yetkinin bir genelgeyle MYK verilmesi ise CHP şaşkınlık yarattı .

CHP Kulisleri ise bu genelgeden sonra bir hayli hareketlendi.

İddialara göre bazı genel başkan yardımcıları meclis üyelikleri için şimdiden pazarlıklara girmişler.

Belediye Meclis üyelikleri İBB ve seçilecek yerler olarak 2 ayrılmış ve fiyatlandırılmış söylentileri parti tabanında tepkiyle karşılandı.

Bazı Chp 'liler CHP üst yönetimi ne yapmak istiyor bu süreç sancılı bir süreç resmen kazanmak istemeyen bir parti görüntüsü verilerek toplumda güvensizlik yaratılmakta ,acaba bunlar isteyerek/bilerek CHP'ye  zarar vermek için mi yapılıyor diye soruyorlar?

Bazı HP'liler diyor ki; MYK ve Parti Meclisinde adamı olan başkan adayı , meclis üyesi oluyorlar.

Kiminin akrabası-eş dost yakınları-avukatları-doktorları-muhasebecileri nedense öncelik verilerek adaylaştırılıyor.

En son söylenti de kulislerde İBB Meclis üyelikleri için 200,000 tl seçilecek diğer meclis üyeleri ise 150 000 tl arasında açık arttırmaya çıkmış diye güçlü iddialar var.

Meclis üyeliklerinde artık ilçe başkanları ve belediye başkanlarının fazla bir etkisi olmayavcak ,asıl olay ise 1 Nisanda sonra parti içindeki çekişmelerde herkes kendi adamını mecliis üyesi yaparak güçlenme peşinde .Tabi bu arada bazıları da yolunu bulacak nasılsa 4 sene seçim olmayacak bu yüzden MYK yetkiyi kendine aldı iddiaları her yerde konuşuluyor.

Meclis üyelikleri ile ilgili  genelge:

Bu haber 3

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.