CHP'liler sloganlarla Ankara'ya yürüyor

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın, yeniden aday olarak açıklanmasının ardından yönetim kurulunun istifa kararı aldığı CHP Maltepe İlçe Teşkilatı'na üye bir grup, Ankara'ya yürüyüşün 7. gününde...

CHP'liler sloganlarla Ankara'ya yürüyor
14 Şubat 2019 Perşembe 09:56

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren kırmızı yelekli CHP'liler, 'Temiz toplum, temiz siyaset' pankartı açarak, Ankara'ya yürüyüş başlattı.

"HAK, HUKUK, ADALET" SLOGANLARI ATILIYOR

Grup, polis ekiplerinin güvenlik uyarısı nedeniyle güzergahın bir bölümünü araçlarla geçtikten sonra, Seka Park'ta toplandı ve yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde, "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak, Ankara yönüne doğru yürüyüşe geçti.

"İLHAN CİHANER YÜRÜYÜŞE DESTEK VERDİ"

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner'in yürüyüşe destek verdiğini belirten CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Türkyılmaz, "Yürüyüşümüzün sebebi; sadece Maltepe değil, Türkiye genelindeki atamalarla ilgili. Yanlış atamalar olabilir, her insan hata yapabilir. Biz yanlıştan dönülmesini ve tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz." diye konuştu.

"GELECEĞİMİZ İÇİN YÜRÜYORUZ"

​Türkyılmaz, adaletsizliğin olduğu her yerde seslerini yükselteceklerini vurgulayarak, "Biz daha iyi bir Cumhuriyet Halk Partisi istiyoruz. Daha iyi adaylarla seçime hazırlanmak istiyoruz. Türkiye'nin kurucu partisiyiz, geleceğimiz için yürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.