CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması!

CHP'de Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partide kurultay tartışmalarının CHP'yi yıprattığını belirterek, yeterli sayıda imza toplanması halinde CHP'nin kongreye gideceğini söyledi. Tuncay ancak kurultay için gerekli imzanın toplanamayacağını en fazla 470 imzanın toplanabileceğini iddia ederek 'Bu partiye dışarıdan müdahale etmek isteyenler hadlerini bilecek' dedi.

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması!
19 Temmuz 2018 Perşembe 16:38

Tuncay şunları kaydetti;

"Yeterli imza varsa, Genel Merkez'e teslim etmeleri durumunda gereği hemen yapılacaktır. CHP tabanının ülkenin sorunlarıyla ilgili çalışma yapması gerekmektedir. Bunun dışındaki çalışmalar hem tabanımızı hem bizi üzüyor. Bizim en büyük vicdanımız; kurultay vicdanımız. 

Bu konuda tabanımızın, delegelerimizin iradesine karşı çıkacak herhangi bir tutumumuz söz konusu değildir.

Bize ulaşan verilere göre; 438 kadar imza toplanabilmiş. Maksimum 470 rakamına ulaşabilirler diye düşünüyoruz.

'PARTİYE ZARAR VERİR'

Değişim talebinde bulunanlar, yeterli imzayı birkaç gün içinde toplayacaklarını iddia ederken parti yetkilileri bu girişimin CHP'ye zarar verdiği görüşünde.

Değişim talebinde bulunanların, "olağanüstü kurultay için şu ana kadar 526 imza toplandı" açıklamalarına değinen Tuncay Özkan: " CHP 'de sayıları yarıştıracak halimiz yok. kurultay büyük vicdanımız. Büyük vicdan, Türkiye'deki siyasi gelişmeleri, olup biteni seyrediyor' dedi. Özkan, Delegelerin " kurultay topla" demesi durumunda, bunun gerçekleşeceğini belirtti.

"İmzalar yeterli sayıya ulaştıysa, o zaman bu konuşmaların, CHP tabanını germenin, üyeleri rahatsız etmenin, bir kavga gürültü görüntüsü vermenin anlamı yok. Bu süreçte önemli olan şey CHP 'nin dengesini, gücünü korumaktır. Bu açıklamalarla durumu medya savaşı haline dönüştürmenin bir anlamı yok. Biz, arkadaşlarımızın elindeki imza sayısının 400'ü biraz geçtiğini illerden gelen bilgilerden görüyoruz. Eğer arkadaşlarımızın elinde yeterli imza varsa, yasal prosedür belli, genel merkeze getirip verecekler. Bunu böyle medya şovuna, yarışa dönüştürüp partinin imajını zedelemenin bir anlamı yok. Bununla bir şey elde edilemez."

Özkan, Türkiye'de erken yerel seçimin gündemde olduğunu, "imza açıklaması" yapan parti içi muhalefetin bundan vazgeçmesi gerektiğini, bunun CHP 'ye zarar verdiğini aktardı.

Bu arada CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın gelinen noktaya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyebileceği belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.