CHP KURULTAYI ERTELENECEK Mİ ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), 37. Olağan Kurultayla ilgili çalışmaları yürütmek ve gerekli kararları almak için MYK'ya yetki verdi. CHP Kurultayı'nın MYK yetki verilmesinden sonra ileri bir tarihe erteleneceği iddia ediliyor. Türkiye'deki tüm siyasi partiler kongre ve toplantılarını ileri bir tarihe ertelemesinden sonra gözler CHP Kurultayının ertelenip ertelenmeyeceğine çevrildi.

CHP KURULTAYI ERTELENECEK Mİ ?
12 Mart 2020 Perşembe 23:37

www.gelecekgundem.com'un edindiği bilgiye göre, Bugün CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Koronavirüsle ilgili gelişmelerin ele alındığı toplantıda, Enfeksiyon Uzmanı ve PM üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer tarafından geniş kapsamlı bir sunum yapıldı.

Tıp doktoru olan bazı PM üyelerinin de değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, 28-29 Mart'ta yapılacak 37. Olağan Kurultay süreci de ele alındı.

Son toplantısını yapan PM, 37. Olağan Kurultayla ilgili çalışmaları yürütmek ve gerekli kararları almak için MYK'ya yetki verdi.

MYK'nin, kurultayla ilgili 'erteleme', 'seyircisiz yapılma' gibi gerekli kararı, gelişmelere göre vermesi bekleniyor.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısında Kurultay'ın ertelenip ertelenmeyeceği yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

''Sağlık Bakanlığı’nın alacağı önlemleri yakından takip ediyoruz. Bu önlemleri izlemeye devam edeceğiz. Ve tabi bu önlemler çerçevesinde üyelerimizin sağlığı için yapılması gerekenleri yapacağız. Ama kurultayın ertelenmemesi bizim en büyük isteğimizdir, talebimizdir.''

Parti girişine termal kamera

CHP'de koronavirüsle ilgili tedbirler kapsamında parti girişine termal kamera konulması kararı verildi.

Sipariş edilen termal kameranın ziyaretçilerin alındığı kapı girişine konulacağı bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.