CHP İSTANBUL İL KARIŞTI! CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU DEVREDE...

Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli İlçe Örgütü'ne kayyum atadı. CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunun görevden alınmasının ardından 24 saat geçmeden kayyum darbesine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu müdahale etti. Kılıçdaroğlu kayyum darbesine dur diyerek kongreye mevcut ilçe başkanı ve yönetim kuruluyla gidileceği talimatını verdi.

CHP İSTANBUL İL KARIŞTI! CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU DEVREDE...
02 Ekim 2019 Çarşamba 13:00

Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, önceki gece geç saatlerde gerçekleştirilen toplantının ardından, oy birliği ile CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunu görevden alarak kayyum atandı.

Yaklaşan kongre sürecinde karşı aday çıkabileceği endişesiyle atılan bu adım, kayyum uygulaması olarak nitelendirildi.

Kaftancıoğlu yaptığı birçok açıklamada kayyumlara karşı olduğunu belirtmişti. CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunun görevden alınmasının ardından 24 saat geçmeden kayyum darbesine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu müdahale etti.

Kılıçdaroğlu kayyum darbesine dur diyerek kongreye mevcut ilçe başkanı ve yönetim kuruluyla gidileceği talimatını verdi.

KAFTANCIOĞLU'NDAN BİRGÜN'E SERT SÖZLER

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Şişli İlçe Örgütü'ne kayyum atanmasına karşı çıktığı ana kadar konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu'nun müdahalesi sonrası örgüte kayyum atadığını reddetti. Kaftancıoğlu, kayyum darbesini haberleştiren Birgün gazetesine de veryansın etti. Kaftancıoğlu Twitter hesabından "Gazetecilik değil doğruluğu araştırılmadan copy-paste habercilik yapıldığı doğrudur ancak gazetecilik yaptığına inandığım, inanmak istediğim BirGün Gazetesinin de bunu yapmış olması gazetecilik adına üzücüdür" ifadesini kullandı.

https://yenisoluk.com/uploads/2019/10/kaftancıoğlu birgün

https://yenisoluk.com/uploads/2019/10/birgün şişli

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli İlçe Örgütü'ne kayyum atadı.

CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İl Yönetim Kurulu, dün gece geç saatlerde gerçekleştirilen toplantının ardından, oy birliği ile CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunu görevden alarak kayyum atandı.

Yaklaşan kongre sürecinde karşı aday çıkabileceği endişesiyle atılan bu adım, kayyum uygulaması olarak nitelendirildi.

Kaftancıoğlu yaptığı birçok açıklamada kayyumlara karşı olduğunu belirtmişti.

CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik yönetimini görevden almak için CHP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akat görevlendirildi.

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde siyasete başlayan Özgür Akat il yönetimine girmişti.

CHP Genel Merkezi, CHP İstanbul İl Başkanlığındaki Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, yeni bir yönetim ataması bekleniyor.

Yeni yönetim CHP Şişli ilçesini kongreye kadar yönetecek.

CHP'de kritik tarih 8 Kasım 2019 olacak.

8 kasımda CHP mahalle kongreleri düzenlenecek.

www.gelecekgundem.com CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın bir kaynaktan edindiği bilgiye göre; CHP Şişli İlçe Başkanlığı'na yapılan kayyum atamasından CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun haberi yok.

 Konunun MYK'da gündeme getirilmediğini söyleyen CHP'li kaynağa göre, yapılan atamanın sorumlusu CHP Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.

Dün bu konuyla ilgili yaptığımız haber CHP Genel Merkezinde ses getirdi.

http://www.gelecekgundem.com/siyaset/chp-istanbul-ilcelerinde-kriz-istanbul-dizayn-ediliyor-h6232.html

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.