CHP GENEL MERKEZİ KARIŞTI!!

Olağanüstü kurultay tartışmaları bir süreliğine ertelenen CHP’de bir kriz daha baş gösterdi. Yaklaşan yerel seçim öncesi İzmir ve Aydın Büyükşehir’e göz diken Kılıçdaroğlu’nun kurmayları Tuncay Özkan ve Bülent Tezcan’ın Genel Başkan’dan veto yediği bu nedenle de CHP liderine savaş açtıkları konuşuluyor

CHP GENEL MERKEZİ  KARIŞTI!!
20 Ağustos 2018 Pazartesi 11:06

Kendisine bayrak açanlara disiplin yolunu gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başı şimdi de yerel seçimlerde belediye başkanlığı isteyen milletvekilleri ile dertte.

Kılıçdaroğlu'nun olağanüstü kurultay isteyen Muharrem İnce ve taraftarlarına karşı birlikte mücadele ettiği Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'la arasına kara kedi girdiği iddia ediliyor.

Özkan'ın siyasi hasmı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun koltuğuna göz diktiği, Tezcan'ın ise, FETÖ'cü eski danışmanı firari Erkan Karaarslan'la ilgili iddialar yüzünden yıpranan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun koltuğuna talip olduğu kaydedildi.

Kılıçdaroğlu'nun bu iki isme 'hayır' demesi nedeniyle partide yeni bir kriz daha yaşandığı öne sürülüyor.

Kılıçdaroğlu'nun ise bu iki isme gerekçe olarak parti yönetimi ve milletvekillerinden kimseyi belediye başkan adaylığı için düşünmediğini söylediği kaydedildi.

CHP liderinin İnce'ye karşı kendi safında yer alan bu isimlerle ters düşmesinin partide yeni bir kriz yarattığı söyleniyor. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun bu kararı Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte aldığı iddia ediliyor.

KULİSLER KARIŞTI

Kılıçdaroğlu'nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını isteyen ve bunun için kentte çalışma yapan, bu yüzden CHP tabanından büyük tepki alan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığını isteyen Bülent Tezcan'la arasının 'adaylık' yüzünden açıldığı iddiası kulislere bomba gibi düştü.

Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun 5 vekille daha 'başkan adaylığı' konusunda sorun yaşadığı kaydedildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.