CHP'DE SÜPRİZ ADAY

Yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla CHP İstanbulda Fatih İlçesinde bir süpriz adayın ortaya çıktığı iddiaları kulisleri hareketlendirdi.

CHP'DE SÜPRİZ ADAY
01 Kasım 2018 Perşembe 12:05

CHP Genel Merkizine yakın kaynaklardan edinilen kulis bilgisinde AKP elinde olan Fatih İlçesi Belediye Başkanlığı için  Sadettin Tantan'ın getirileceği ve görüşmelerin sürdüğünün  iddia edilmesi kulisleri yeniden hareketlendirdi.

Sadettin Tantan Kimdir?

Sadettin Tantan, klasik eğitimini tamamladıktan sonra Polis Enstitüsü ve Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sonraki yıllarda ise Bursa iş  idaresi Enstitüsünde master yaptı. İngiltere’ye giderek de dil eğitimi aldı.

1966'da komiser yardımcısı olarak göreve başladı. Emniyet teşkilatında, Eskişehir, Bursa ve İstanbul 'da Narkotik ve Asayiş Şubelerinde çalıştı. 1990-1994 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu İstanbul Bölge Başkanlığı yaptı. 1994 yılında ise emekli oldu.

Emniyet Teşkilatı’ndan ayrıldıktan sonra ANAP'tan siyasete adım atarak Fatih Belediye Başkanı seçildi. Sonraki seçimlerde bir kez aday olmak istedi ancak parti teşkilatı kendisini milletvekili adayı olarak gösterildi ve meclise girdi. DSP-MHP-ANAP koalisyonunun kurduğu 57. hükümette İçişleri Bakanı olarak görev aldı.

2001 yılında Anavatan Partisi’nden istifa etti. 2002 yılında Yurt Partisi’ni kurdu. O yıl yapılan kongre sonucunda genel başkan seçildi.

Özel Hayatı

Sadettin Tantan, evli ve 6 çocuk sahibidir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.