AK PARTİ İLK OPERASYONU BÜLENT KERİMOĞLU'NA MI YAPACAK?

AKP’de belediye başkanlarına yönelik sıcak gündemin gölgesinde Ankara kulislerinde, CHP’li belediyelere yönelik olarak da bir gelişme olacağı konuşuluyor.

AK PARTİ İLK OPERASYONU BÜLENT KERİMOĞLU'NA MI YAPACAK?
24 Ekim 2017 Salı 20:24

AKP’de belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasının ardından CHP’li bazı belediye başkanlarına yönelik adli ya da idari operasyonel adımlar atılacağı haberi gündemin ilk sıralarına yerleşti.

Henüz detayları ve boyutları netleşmemekle birlikte CHP’li belediyelere yönelik operasyonel gelişmeler olacağına ilişkin duyumlar, hem AKP, hem de CHP içinde seslendiriliyor.

Özellikle Adalet Yürüyüşü’ne destek verdikleri gerekçesiyle bazı belediye başkanlarından savunma istenmesi ve yine bazı belediyelere müfettiş gönderilmesi, bu tür spekülasyonları artmasına sebep oldu.

Chp’li belediye başkanları arasında ilk adı geçenlerden biri de Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu...

Darbe gecesi herşeyi göze alarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu evinde misafir etmesi, bazı çevreleri rahatsız etmişe benziyor. 

Bir komplo teorisine göre darbe gecesi asıl amaç; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nda bekletilmesi ve daha sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oraya gelerek “bak senide ben kurtardım diyerek” CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu toplum önünde itibarsızlaştırarak siyasi hayatının bitirilebileceği düşünülürken, Atatürk Havalimanı’na en yakın yer olan Bakırköy’ün Chp’li Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu’nun evinde misafir edilmesi, tüm hesapları altüst etmiş. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ilk andan itibaren darbe karşıtı olduğunu kamuoyuna açıklaması bazı çevrelerce beklenmedik bir hareket olarak algılanmış. 

Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve devlet erkanının, Darbe ile ilgili konuşma yaptıkları her tv programında Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu’nun adını zikretmeleri, bu söylentilerin gerçekliğini düşündürmektedir.

Bu yüzden sadece siyasi olarak Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu’nun, AKP iktidarı tarafından bir operasyona uğraması ve ilk alınacak Chp’li Belediye Başkanı olması kimseyi şaşırtmamalıdır. 

Bakırköy Belediyesi’nde yine müfettişlerce incelemeler başladı. Müfettişlerin çay bahçeleri, büfeler ve imara aykırılıklar ile ilgili incelemeleri sonucunda soruşturmaların açılacağı iddiaları da Bakırköylülerce ciddi şekilde konuşulmakta...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.