YSK Başkanı'ndan seçmen listesi açıklaması!

YSK Başkanı Sadi Güven, "23 Haziran'da, 31 Mart'taki seçmen listeleri kullanılacak. Bu listelerde bir güncelleme yapılmayacak. Dolayısıyla askıya da çıkmayacak" dedi.

YSK Başkanı'ndan seçmen listesi açıklaması!
15 Mayıs 2019 Çarşamba 09:54

YSK Başkanı Sadi Güven'in açıklamaları şöyle; 

"İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde seçmen listeleriyle ilgili yoğun tartışmalar olduğunu gördüm. Bu yenileme seçimi. 31 Mart'ta yapılan seçimde kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız. Herhangi bir güncelleme yapılmayacak, askıya da çıkmayacak. Oy kullanma hakkına sahip kim varsa oy kullanacak.

Partilerle sandık seçmen listelerini paylaştık. Vatandaşlarımız da kendileri de sorgulayabilecek, hangi sandıkta oy kullanabileceklerini görecekler. Sadece sandık kurulları değişecek. Onun dışında bir değişiklik olmayacak.

Oy kullanamayacak kısıtlı seçmenlerle ilgili 'oy kullanamaz' işareti düşülecek. Onlar silinmeyecek, karşısına şerh düşülecek.

31 Mart'ta kim oy kullanma hakkına sahipse, 23 Haziran'da da oy kullanma hakkına sahip olacak. Siyasi partilerle de paylaştık, bunu karşılaştırma imkanına sahip olacak.

Gerekçeli kararın yazımı bittiğini paylaşacağız"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.