Erdoğan'ın İmamoğlu'nun Kazanması Halindeki Planı!

Ekrem İmamoğlunun İBB kazanması halinde Saray da 2 yaptırım üzerinde ciddi olarak konuşulduğu bildiriliyor. Ve bu 2 yaptırım da da Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı elinden alınacağı iddia ediliyor.

Erdoğan'ın İmamoğlu'nun Kazanması Halindeki Planı!
07 Haziran 2019 Cuma 12:44

 EKREM İMAMOĞLU'NU SORUŞTURMASI VE MAHKEMESİ VAR DİYE GÖREVDEN ALINACAK!

İstihbarat servisimizin ulaştığı bilgilere göre saray da hummalı bir çalışma varmış İmamoğlu için.

Yakın çevresi dahil herkesin geçmişi  malvarlıkları arşiv kayıtları en ince ayrıntıya kadar inceleniyormuş.

Eğer Ekrem İmamoğlu seçimi kazanırsa İçişleri bakanlığınca savcılık soruşturması yada mahkemesi var ise görevden alınacak ve İBB Meclis üyeleri arasından seçim yapılarak yeni İBB başkanı seçilecekmiş.

Bu arada İBB Meclis çoğunluğu AKP olduğu da unutulmamalı.

Yani Millet İttifakı seçimi kazanacak ,ama İBB AKP yönetecek ...

YEREL SEÇİMLER KALDIRILACAK ATAMAYLA BELEDİYE BAŞKANLARI SEÇİLECEK!

İddiaya göre o dönem Erdoğan, bir kayyum valinin görüşmesinde şunları söyledi:  "Belediye başkanlarının atama ile göreve gelmesinin daha doğru ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Seçimden sonra gündeme getirebilirim. Çalışmalarınıza ve anketlere devam edin. Bana bu konuda raporlar yazın." 

R. Erdoğan'ın kafasında, aklında ne var?..

Büyük sürpriz nerede?..

Saray kaynaklarından şöyle çok ilginç bir bilgiye ulaştık. Erdoğan'ın kafasında yerel seçimlerin kaldırılması konusunda henüz fikir aşamasında olan bir plan var.

R. Erdoğan'ın hâlâ bir belediyede kayyum olarak görev yapan bir Vali ile görüşmesini anlattılar: Sayın Vali, Erdoğan ile görüşmesi sırasında konu belediye başkanlarının istifası ve kayyum atamalarına gelir. Vali, Erdoğan'a bu sürecin devam edip etmeyeceğini sorar. "Edebilir" yanıtını alır.

Vali bey de kayyum atanan belediyelerde çok verim alındığını, kayyum atanan yerlerde AKP'nin lehine rüzgar estiğini ve bunun anketlere de çok olumlu yansıdığını arz eder. "Vatandaş hizmetlerimizden çok memnun" der. Erdoğan da, kayyum atanan belediyelerden çok memnun olduğunu söyler.

Belediye Başkanları atama ile mi yoksa seçimle mi işbaşına gelsin?..

R. Erdoğan, belediye başkanlarının  atama ile göreve gelme sisteminin  bazı ülkelerde uygulandığına ve başarılı sonuçlar alındığına işaret eder. Ve baklayı ağzından çıkarır; "Belediye Başkanlarının atama ile göreve gelmesinin daha doğru ve faydalı  olduğunu düşünüyorum. Seçimden sonra gündeme getirebilirim. Çalışmalarınıza ve anketlere devam edin. Bana bu konuda raporlar yazın." Pek tabii ki, Vali bey de Erdoğan'a yerden göğe hak verir!.. "Başüstüne efendim" der...

MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli'nin başlama vuruşunu yaptığını referandum süreci ile birlikte nereye doğru gidiyoruz?..

Demokratik Parlamenter sistemden vazgeçtik. Rejim değişti... Demokrasinin "D"sine hasret kalacağız gibi...

Gidişat "Baas kriterleri"ne doğru!..

Asıl sorun ise Muhalefetin, eğer Ekrem İmamoğlu kazanması halinde ve görevden alınabilecek olması durumunda bu olasılıklar karşısında hiçbir planının olmaması !

Ve bu iddiaların ne kadarı ciddiye alınabilir diye düşünenlere,R.Tayyip Erdoğan'ı tanımadıkları ortaya çıkar,çünkü bu ülkede seçilmiş %50 oy almış bir başbakanı görevden almış,Seçilmiş İstanbul, Ankara ,Balıkesir,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlarını istifa ettirerek görevden alınmasını sağlamıştır. 

Bu yüzden bu yazdıklarımızı dikkate alın deriz.

GELECEKGUNDEM

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.