Soyer: İzmir Türkiye’yi değiştirecek ve bu değişimi bütün Türkiye görecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, partisinin İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.

Soyer: İzmir Türkiye’yi değiştirecek ve bu değişimi bütün Türkiye görecek
06 Şubat 2019 Çarşamba 14:19

Soyer adaylığının açıklanması sonrasında yaptığı ilk örgüt buluşmasının hemen ardından yönetim kuruluyla da seçim startının verildiği toplantıyı gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, “Önümüzde çok kısa bir süre var. Bu süre içinde kampanyayı birlikte yöneteceğiz. Aslında il başkanlığı bu kampanyanın beyni olacak. Onlarla birlikte yürüteceğiz. Bu nedenle ilk toplantımızı yapacağız ve kısa sürenin planlamasını yapacağız. İzmirliler uzun yıllardır CHP’ye büyük teveccüh gösteriyorlar. Bu teveccühe layık olmak ve onların beklentilerini yerine getirmek için canla başla çalışacağız. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlanan Soyer, 31 Mart yerel seçimleri üzerinden net mesajlar verdi. Soyer’e ayrıca çok sayıda partili de eşlik etti.

ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Yürütülecek seçim sürecine ilişkin konuşan Soyer, “Önümüzde çok kısa bir süre var. Bu süre içinde kampanyayı birlikte yöneteceğiz. Aslında il başkanlığı bu kampanyanın beyni olacak. Onlarla birlikte yürüteceğiz. Bu nedenle ilk toplantımızı yapacağız ve kısa sürenin planlamasını yapacağız. İzmirliler uzun yıllardır CHP’ye büyük teveccüh gösteriyorlar. Bu teveccühe layık olmak ve onların beklentilerini yerine getirmek için canla başla çalışacağız. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. İzmir’de çok kısa bir süre içinde büyük bir umut dalgasının doğmakta olduğunu görüyoruz. İnsanlar yeni ümitler için büyük heyecan taşıyorlar. Görevimiz bunu karşılıksız bırakmamak ve daha ileri taşımaktır. İzmir Türkiye’yi değiştirecek. Bu değişim bugünden itibaren başlayacak ve bütün Türkiye bunu görecek. İzmir’in dağlarında gerçekten çiçekler açacak. Bu büyük umutla çalışmamıza başlıyoruz. İzmirlilerin gurur duyacağız tabloyu el birliğiyle yaratacağız” açıklamasını yaptı.  

HEDEFİ BAŞKAN KOYAR, BİZ GEREĞİNİ YAPARIZ

‘Seçimlerdeki hedefiniz nedir?’ sorusunu yanıtlayan Soyer, “Hedefi başkan koyar. Biz de onun gereğini yapmaya çalışırız” dedi. Göreve geldiğiniz takdirde yapacağınız ilk şey ne olacak?’ şeklindeki soru karşısında konuşan Soyer, “Aralıksız çalışacağız. Akdeniz kentler birliğiyle ilgili mektubu göndermek olacak” cevabını verdi.

HİÇ KUŞKUNUZ OLMASIN AZİZ BAŞKAN İLE BERABER YOL ALACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun alana inerek kendisine destek vermesiyle ilgili açıklama yapan Soyer, “Ben Aziz Başkanımızın partinin kurumsal kimliğine olan büyük saygısını biliyorum. Elinden gelen desteği vereceğini bana da ifade etti. Hiç kuşkunuz olmasın Aziz Başkan ile beraber yol alacağız. Kampanya sürecinde de sonrasında da beraber olacağız” dedi.  

GEÇ KALDIĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin kendisinden 2 ay önce açıklanmasının, alanda çalışıyor olmasının partisi açısından bir dezavantaj oluşturup oluşturmadığının sorulması sonrasında konuşan Soyer, “Biz aradaki farkı hızlı kapatırız. Geç kalındığını düşünmüyorum” diye konuştu.

BUNLARDAN USANDIM!

Sur’la ilgili yaptığı açıklamalar ve askeri savcı babası Nurettin Soyer üzerinden gelen eleştiriler hakkında konuşan Soyer, “Ben bunlardan usandım ama birileri bunları sürekli gündeme getirmekten usanmadı. PKK, hendek meselesiyle ilgili ne böyle bir açıklamam oldu ne böyle bir imam oldu. Nereden yakıştırıyorlar bilemiyorum. Babamla ilgili mesele İzmir’in gündeminde yok. İzmir’in Türkiye’nin gündemine bu meseleleri getirmek asıl gündemden uzaklaşmaktır. Biz yerel seçime gidiyoruz. Burada adayların başarısı konuşulmalıdır. Sanki bunlar konuşulmasın, siyasi kutuplaşmalar üzerinden rekabet sürsün ve kutuplaşma olsun deniyor gibi. Daha fazla konuşmak istemiyorum” dedi.

HERKESİN OYUNA TALİBİZ

Süreçte diğer siyasi partileri ziyarete edeceğini söyleyen Soyer, “Yerel siyasetçiler seçildikten sonra rozetlerini bırakarak görevlerini yapmak zorundadır. Eğer bir parkta lamba yanmıyorsa oradaki insanların siyasi görüşü yerel yönetici için önemli değildir.  Doğal olarak her partiye gideceğiz. Herkesin oyuna talibiz” diye konuştu.

TUNÇ SOYER İSMİ ŞİMDİDEN İZMİR'E ÇOK ÇOK YAKIŞTI

Yücel, “Şu an Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Ancak 31 Mart tarihinden sonra başkandır. Biz onu öyle görüyoruz. İzmirlilerin de öyle gördüğüne eminiz. İzmir dışından gelen isimlerle kimse Soyer’i karıştırmasın. Eğitimiyle, geçmişiyle, vizyonuyla, Seferihisar’da yaptıklarıyla Tunç Soyer ismi şimdiden İzmir’e çok çok yakıştı. İzmir’de bir heyecan yarattı. Toplantıdan sonra yönetim kuruluyla birlikte toplantı gerçekleştireceğiz. Tunç Soyer isminin İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİNDE EĞİLİM YOKLAMASI YAPILMAYACAK

Selçuk İlçe Örgütü’nün meclis üyelikleri noktasında ön seçim yapacaklarını ilan etmesiyle ilgili konuşan Yücel, “Meclis üyeliklerinde eğilim yoklaması yapılmayacak. Bu konuda karar verici organ genel merkezdir. Biz ilçe başkanlarından görüşleri aldık. İl başkanlığı olarak görüşlerimizi genel merkeze ilettik. İttifakla gidilen bir süreç var. Gelmiş olduğumuz süreç ve yerel seçimin dinamikleri meclis üyeliklerinde ön seçim yapmamıza engel teşkil ediyor. Meclis üyeliklerinde yetki şu an genel merkezdir” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.