MHP"SİZ BİR TÜRKİYE DÜŞÜNÜLEMEZ"

MHP"SİZ BİR TÜRKİYE DÜŞÜNÜLEMEZ"

MHP"SİZ BİR TÜRKİYE DÜŞÜNÜLEMEZ"
01 Temmuz 2016 Cuma 16:15

MHP Genel Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında dünyada ve Türkiye'de yaşanan olayları değerlendirdi; MHP'nin geride bıraktığı tartışmalı kurultayı sürecini değerlendirdi. MHP'de yaşananların Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılardan soyutlamanın mümkün olmadığını vurgulayan Sazak, "Hukuki ve ahlaki kirliliğe sebebiyet veren bütün taraflara sesleniyorum; gayeniz mağduriyet yaratıp el birliğiyle yeni bir parti oluşturmak ve bu yeni partinin başarılı olabilmesi için MHP’deki mevcut yönetimin kalması ise böyle bir amacın Ülkücü ahlakını yaralayacağını belirtmek isterim" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak'ın basın açıklamasının tam menti şöyle:

"DEVLET AKLI UNUTULDU"

"Üçüncü dünya savaşı senaryolarının dillendirildiği bugünlerde devletler ve devlet dışı aktörlerin birbirine girdiği bir kan oyunu ile karşı karşıyayız. Türkiye, Ortadoğu merkezli yaşanan bu dünya savaşı alıştırmalarının kıyısında yer almasına rağmen maalesef ki bu sürece sadece seyirci olarak katılıyor. Bu seyirci kalış Türkiye’yi karmaşık ve ağır terör sorunlarıyla karşı karşıya bırakıyor. Bir yandan kırk yıldır mücadele ettiğimiz ve son etapta çözüm süreci safsatasıyla işi şehir savaşlarına kadar götüren PKK, diğer yandan ise Ortadoğu’da mikser görevini yürüten IŞİD terör örgütü…
Dış politikada yalnızlaşmanın, ötekileştirilmenin etkisi ve içeride siyasi ikbal güderek yapılan hatalar; Türkiye’yi ağır ekonomik, sosyal ve siyasal bedeller ödeyeceği bir terör sarmalının içine çekmiştir. Türk devlet geleneğinden gelen ‘devlet aklı’nı bu süreçte unutmamız ise bu güç koşullara karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmemize engel olmuştur. Bu unutkanlık bizi parçalanmış, ayrışmış toplum yapısıyla karşı karşıya getirmiş ve insanımıza, tahmini güç bir gelecek endişesi hâkim olmuştur.

"DIŞARIDA YALNIZLAŞIP, İÇERDE TERÖRE TESLİM OLARAK DEMOKRASİ İNŞA  EDEMEZSİNİZ"


Bunun sonucu olarak bu terör sarmalına içeride bütünleşmiş bir karakter oluşturamazsanız farklı faaliyet alanlarında, uzun ömürlü varlığını sürdüren terör gruplarına karşı mücadeleniz sınırlı kalacaktır. Yeni demokrasi vaadiyle meydanları boş bırakmayan siyasi irade unutmamalıdır ki; dış politikada yalnızlaşarak ve içeride teröre mahal vererek demokrasi inşa etmek imkânsızdır.

"MHP'SİZ TÜRKİYE DÜŞÜNÜLEMEZ"


Bu çerçevede Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşananları Türkiye’nin yaşadığı bu sıkıntılardan ayırmak yersizdir.
Bugün görüyoruz ki; MHP’siz bir Türkiye hayali kuran sistem oyuncuları geleceğimizi farklı hukuk yorumları ile bloke etmek istiyor. Suni ayrışmalar, gizli gündemli gruplaşmalar ve ben merkezli hukuk yorumları bugünümüzü belirsizleştirmiş bulunuyor. Başından beri tarafı olmadığımız bu hukuki kaosa rağmen Ülkücü vicdanın yenilenme arzusu umudumuzu tazeliyor, kardeşliğimizi yeniliyor, geleceğimize olan güveni arttırıyor.
Adaylık yarışına çıktığımız andan itibaren; öncelikle ülkemizin her anlamda kutuplaşmaya götürüldüğü gerçeğinden hareketle adalet ve ahlak dışı üslup takınarak hareket etmeyi doğru bulmadık. Ülküdaşlık hukukunu yaralayacak hiçbir tartışmaya girmedik. Kurumların rehabilitasyonu yerine kurumları yıkarak yeniden kurma anlayışının karşısında olduk. Hukuki zemini mahkemelerde değil kadim Türk töresinin adalet bayrağı altında aradık. Bu çerçevede olan değişim talebinin meşru olduğunu söyledik. Bu meşru talebe olan direnci haklı bulmadık. Bu dirence karşı açılan hukuk yollarının meşruluğunu savunduk. Bütün haklılığıyla yenilenme talebimizi ben odaklı bir enaniyetle haksız duruma düşürmedik ve temsil makamını elinde bulunduranlara etik olmayan hareket alanları açma gayretinde olmadık.

"BÜTÜN TARAFLARA SESLENİYORUM: ÜLKÜCÜ AHLAKI YARALAMAYIN"

10 Temmuz kongresinin yapılamadığı bugünlerde, hukuki ve ahlaki belirsizlik ile Ülkücü vicdanı yaralayan tüm arkadaşlara soruyorum; bugün gelinen noktada yaptığınız işler doğru mudur? Gelinen bu nokta, Ülkücü Hareket’in mücadele geçmişinin karşılığı mıdır? Toy tadında kurultayın yapılamayacak olmasından kimi sorumlu tutacağız? Bu soruların cevabını herkes vicdanında aramalıdır.

Hukuki ve ahlaki kirliliğe sebebiyet veren bütün taraflara sesleniyorum; gayeniz mağduriyet yaratıp el birliğiyle yeni bir parti oluşturmak ve bu yeni partinin başarılı olabilmesi için MHP’deki mevcut yönetimin kalması ise böyle bir amacın Ülkücü ahlakını yaralayacağını belirtmek isterim.

Samimi olarak yenilenme arzusu taşıyan ülküdaşlarımızın gizli gündemli yeni oluşumlarda da yanınızda olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hatırlatırım ki; hangi adayın yanında olursa olsun bütün Ülkücüler samimi duygularla yenilenme arzusunu taşıyan dava adamlarıdır. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili, insanlığın geleceğiyle ilgili sözü olan gönül neferleridir ve bu vizyonu sosyal alanda da, siyasal alanda da iktidarda görmek hakları vardır. 
Ülkücü Hareket; varoluşunu besleyen asli kaynaklara dönmek ve hayatın sorduğu her soruya cevabı olan bir medeniyet projeksiyonu tesis etmek zorundadır. İnanma kumaşımızı zedelemeden, mücadele geçmişimize halel getirmeden, kardeşlik hukukumuzu yaralamadan; Üç Hilal’i göndere taşımak her Ülkücünün boyun borcudur.

"DÜN NEREDEYSEK BUGÜN DE ORADAYIZ"

Ülkücüler ev sahibi oldukları otağlarda kendilerini temsil edebilecek yapıyı kendileri kurarak kalmayı, başka siyasi organizasyonlarda kiracı olmaya tercih edecek olgunlukta ve haysiyettedir.
Biz dün neredeysek, ne dediysek bugün de oradayız. Gelip geçici gördüğümüz bir makam uğruna ne kimseyle pazarlık yaptık ne de tavşan adaylık yaparız. 

Çıktığımız yolda her Ülkücünün gönül onayını almamış hiçbir siyaset projesinin figüranı olmayız. Söyleyecek sözümüz, yapacak işlerimiz var; Türkiye için, insanlık için… Takdir Allah’ındır.
Bu vesileyle mübarek Kadir Gecemizi ve gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum."

AYHAN DALYAPRAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.