'MHP'NİN TABANI DA, MİLLET DE BAŞKANLIĞA KARŞI'

MHP'den ihraç edilen edilen MHP Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, Halaçoğlu, Ok ve Okutan düzenledikleri basın toplantısında Başkanlık sisteminin Türkiye'yi bölünmeye götüreceğini açıkladılar.

'MHP'NİN TABANI DA, MİLLET DE BAŞKANLIĞA KARŞI'
17 Kasım 2016 Perşembe 15:53

MHP 'den ihraç edilme girişimiyle karşı karşıya kalan MHP Genel Başkan adayı, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ  Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.Grup adına ilk konuşmayı yapan Halaçoğlu, Başkanlık sistemine böyle bir atmosferde gidilmesine tepki gösterdiklerini açıkladı.
TABANDA ÇOK BÜYÜK TEPKİ VAR
Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu: “Parlamenter sistemde ne eksiktir. Yasa mı çıkartılamamaktadırlar yoksa çıkardıkları yasayı mı uygulamakta zorluk çekmektedirler. Bunların hiçbirisi değildir.MHP yönetimi sözünde duracaksa Başkanlık sisteminin gelmemesi gerekiyor. Çünkü daha önce Başkanlığa destek verilmeyeceği açıklanmıştı.Tabanda çok büyük bir tepki var başkanlığa karşı. Türk milletinin de tek başına bir kişiye ülkeyi yönettirmeyi istemediğini biliyoruz. Bu konunun Meclis’ten geçmemesi için elimizden geleni yapacağız. Sadece MHP içerisinden değil, AKPiçerisinden de başkanlığa karşı olacak vekiller olabilir."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.