Kılıçdaroğlu vekilleri ve Başkanları fırçaladı: ''Günde iki mesaj, üç fotoğraf paylaşıp adına icraat diyorsunuz''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün gerçekleştirilen Anayasa Çalıştayı’nın ardından partisinin milletvekilleri, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleriyle toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu'nun toplantıda ''Artık yeniden seçilme hırsını, milletvekili olabilme gayretini bir kenara bırakın ülke için çalışın. Önseçim yapılır diye tribünlere oynamaktan vazgeçin" dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu vekilleri ve Başkanları fırçaladı: ''Günde iki mesaj, üç fotoğraf paylaşıp adına icraat diyorsunuz''
19 Kasım 2016 Cumartesi 19:07

CHP  Genel Merkezine yakın kişilerden aldığımız bilgiler göre, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerinden “parti disiplini” içerisinde hareket etmesini istedi.

Toplantı sırasında gergin olduğu ve zaman zaman sesini yükselttiği öğrenilen CHP Genel Başkanı, partili milletvekillerinin TV kanallarında yaptıkları birbiriyle çelişen açıklamalarına tepki gösterdi. Alanında uzman olmayan kişilerin özellikle televizyon programlarına katılmasına karşı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu’nun, “Ben çıkıp tıp hakkında konuşuyor muyum?” dediği ifade edildi. CHP’de bir süre önce, milletvekillerinin telefonlarına üst üste mesaj gönderilerek “Genel Merkez’in izni olmaksızın açıklama yapılmayacaktır” uyarısı yapılmaya başlanmıştı.

Kılıçdaroğlu " Milletvekili,Belediye Başkanı,Meclis üyesi , il ve İlçe Başkan'ları, Kadın ve Gençlik Kolları...

Facebook ve Twitter’da günde iki mesaj, üç fotoğraf paylaşıyor adına ‘icraat’ diyorsunuz.

Konuşma yaptığınız yerlerde CHP’lilerden başka partili yok.

Başka parti seçmen kitlesine gitmiyorsunuz. Gittiğiniz yerlerde de ‘sen ben bizim oğlan’ aynı kişilere konuşuyorsunuz. Bilgi ve araştırmaya dayalı konuşmuyor, mantıklı yorumlar yapmıyorsunuz. Ne bir derinliğiniz, ne de bir mantıklı analiz yeteneğiniz var.

Artık yeniden seçilme hırsını, milletvekili olabilme gayretini bir kenara bırakın ülke için çalışın. Önseçim yapılır diye tribünlere oynamaktan vazgeçin" dediği öğrenildi.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.