Eski danışmandan yeni parti iddialarına bomba yorum!

Davutoğlu’nun eski danışmanından yeni parti sinyali...

Eski danışmandan yeni parti iddialarına bomba yorum!
06 Şubat 2019 Çarşamba 14:54

Başbakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlığını da yapan kapatılan Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, kendisine yöneltilen yeni siyasi parti sorusunu, “Bu arayışlar şu anda var ve olmaması kaçınılmaz. Çünkü Türkiye iyi yönetilmiyor” cevabını verdi.  

Yerel seçimlerden sonra kurulacağı iddia edilen yeni parti iddialarına bir yenisi daha eklendi. Bu iddialardan biri de Ahmet Davutoğlu’na başbakanlığı döneminde danışmanlık yapan Etyen Mahçupyan’dan geldi. TV5’te Ahu Özyurt’un sunduğu ‘Yüz Yüze’ isimli programa konuk olan Mahçupyan, AKP içindeki bazı kesimlerin, parti içindeki liyakat dışı uygulamalardan, atamalardan, çeşitli devlet ihalelerinin veriliş tarzından memnun olmadığını söyledi.

'BEKA SÖYLEMİNİN DOĞRU OLMADIĞINI AKP’LİLER DE BİLİYOR'

Mahçupyan, kendisine yöneltilen, “Yeni bir siyasi oluşum var mı?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Bu arayışlar şu anda var ve olmaması kaçınılmaz. Çünkü Türkiye iyi yönetilmiyor. İyi yönetilmediği herkes tarafından görülüyor. İyi yönetemediği için kaybetme ihtimali olan iktidar, alanı daraltarak ancak bununla başa çıkabileceğinin farkında. Alanı daraltma yöntemi olarak da beka meselesini kullanıyor. Ama bu da gözüküyor. Bunun da gerçeklikle ilişkili olmadığını AKP’liler de biliyor.”

'BU SEÇİMLERİN SONUCU BAZILARINI ÇOK İLGİLENDİRİYOR'

“Bu seçimlerin sonucu bazılarını çok ilgilendiriyor. Her partinin muhaliflerini ilgilendiriyor. Ama en büyük gerginlik AKP’de, muhafazakar tabanda. İyi bir örnek gördüler, ilk 10 senesi AKP’nin. Onu görmeselerdi belki aldatılabilirlerdi. Şimdi hem iyi bir örnek gördüler, hem iyi örneği biliyorlar. Şu anda olanla mukayese ediyorlar. Şu anda olanın ahlaki açıdan da önemli olduğunun farkındalar.” 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.