CHP’de anket rezaleti genel merkeze ulaştı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, rakibi Zeydan Karalar için ‘Arap Alevisi, oy alamaz’ sonucu çıkardığı anket skandalında ikinci perde yaşandı.

CHP’de anket rezaleti genel merkeze ulaştı
05 Aralık 2018 Çarşamba 10:10

CHP’de yine anket skandalı

CHP'nin Adana için yaptırdığı ankette Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, en yakın rakibi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a 7 puan fark attı. Ancak anket sonuçları genel merkeze gidince manipüle edildi. İddiaya göre seçim sonuçlarını değiştiren CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a ve Kılıçdaroğlu'nun iki danışmanı, ikinci gelen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı 7 puan farkla ilk sırada çıkmış gibi gösterdi. Anket bu haliyle Kılıçdaroğlu'nun önüne götürüldü.

T

TEPKİ GÖSTERDİ
Skandal ise anketi düzenleyen Objektif isimli firmanın CHP genel merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı bir sunumla ortaya çıktı. Anket şirketi sahibi sonuçları anlatmaya başlayınca; raporun Kılıçdaroğlu'nun elindeki sonuçlarla farklı olduğu görüldü. Yaşanan gelişme üzerine Kılıçdaroğlu, skandala adı karışan Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a tepki gösterdi. SABAH

O DA HİLE YAPMIŞTI
Benzer skandal geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanlığı anketinde de yaşanmıştı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun asistanı Can Poyraz'ın genel yayın yönetmeni olduğu bir internet sitesinde 36 ilçe için düzenlenen ankette Kaftancıoğlu büyük farkla birinci çıkmış, ancak bir partili, verilen oyların sahte olduğunu ortaya çıkarmıştı.

banner235
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.