‘CHP kapatılsın diyenler CHP’yi yönetiyor’

Bugün yazı formatımızda bir istisna yaptık ve 3 bölümde de CHP analizi yaptık çünkü bugünden sonra oluşan tablo, sadece ana muhalefet değil, siyasetin genelinde de çok yansıması olan ve olacak sonuçları içeriyor.

‘CHP kapatılsın diyenler CHP’yi yönetiyor’
10 Ağustos 2018 Cuma 18:26

Çok çarpıcıdır ki; son kurultayda Y-CHP’yi yöneten ekibin çok önemli bir kısmı; daha birkaç yıl öncesine kadar“CHP kapatılmalıdır” diyenlerden oluştu. Kendilerine, 10 Aralık Hareketi ismini veren ve “Çağdaş Sosyal Demokrat yeni bir Parti” kurma iddiasıyla yola çıkan ekibin lideri…Erdoğan Toprak tarafından desteklenen bu hareketin o dönemde yükselen genç yıldızı Oğuz Kaan Salıcı, Kılıçdaroğlu’nun listesinden PM’ye girdiler .

 
“CHP kapatılmalı, vakıf halini almalıdır. CHP, sosyal demokrat bir parti değildir. Sosyal demokrasinin önündeki en büyük engeldir ve bu yüzden kapatılmalıdır.” 

Sadece bu da değil, kurultay sonucunu doğrudan etkileyen delege yapısıyla İstanbul’un tartışmalı yeni il başkanı Canan Kaftancıoğlu da aynı ekipten.

 
Sormak lazım; CHP’yi solun önünde engel olarak gören Erdoğan Toprak ve Salıcı mı değişti, CHP mi değişti? Ya da tabuların, kalelerin yıkıldığı, ideolojinin dümen kırdığı ve partinin ismini Y-CHP haline getiren yeni anlayış mı buna sebep?

Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten bazı gruplara teslim olmuş gözüküyor ,Bugünkü MYK bunu açıkça gösteriyor ,yoksa MYK Üyesi Tuncay Özkanın söylediği iddia edilenler doğru mu?

CHP'de gizli bir karar merkezi olduğu iddialarını güçlendiriyor.

AKP 'Lİ KÜLÜNK "CHP 'NİN TEPE YÖNETİMİ BİR PROJEDİR"

AK Partili Metin Külünk 2018 Şubat ayında CNNTÜRK Şirin Payzının programında ”CHP’nin tabanını tepe yönetiminde ayırıyorum. CHP’nin tabanı vatancıdır, devletçidir. Devletin bekası sözkonusu olduğu zaman tereddütsüz farklılıkları bırakarak ‘Ben de onunla bir arada olabilirim’ der ama tepe yönetimi bir proje yönetimidir.

CHP’nin başındaki şahsın da genel başkanlık ömrü çok uzun değildir. Yerine birini hazırlıyorlar. Kim olduğunu da biliyorum. (Erdoğan Toprak tarafından  hazırlanan ,Oğuz Kaan Salıcı işaret etmişti)İstanbul il Kongresi de Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonrasına hazırlıktır demişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.