Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısı! 28 kişi hayatını kaybetti

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir terörist kaleşnikofla çevreye ateş açtı ve üzerindeki bombayı patlattı. İstanbul Valisi 28 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 3 canlı bomba saldırıyı gerçekleştirdi.

Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısı! 28 kişi hayatını kaybetti
29 Haziran 2016 Çarşamba 01:26

İstanbul Valisi Vasip Şahin, son olarak 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin de yaralandığını belirtti.

İstanbul Valiliği: 28 kişi hayatını kaybetti

Şahin, şunları kaydetti:

"Değerli basın mensupları, bugün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katı yolcu karşılama salonu girişinde sayısını 3 olarak değerlendirdiğimiz canlı bomba intihar saldırısında, ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetti. 60'a yakın yaralı hastanelerimize intikal ettirilmiştir. Yaralıların tedavileri, hastanelerde devam etmektedir. Detaylı incelemeler her yönüyle sürdürülmekte olup, gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Yine yolcu giriş ve çıkışları hızla normale dönüştürülmekte olup kısa zamanda planlı uçuşlara başlanacaktır."

Vali Şahin'e açıklama sırasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve öteki ilgililer de eşlik etti.


 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.