VAY CANINA MURAT HAZİNEDAR YİNE KİTAP OLDU!

CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar İçişleri Bakanlığınca görevden alınmıştı.

VAY CANINA MURAT HAZİNEDAR YİNE KİTAP OLDU!
06 Eylül 2018 Perşembe 15:22

Murat Hazinedar... CHP'li Beşiktaş eski Belediye Başkanı... İçişleri Bakanlığı tarafından 5 Ocak 2018 günü "FETÖ Üyesi olmak", "yolsuzluk" vb. gibi suçlamalarla görevden alınmıştı... 

Beşiktaş Kaymakamlığı'ndan dün çıkan yazı ile milyonda bir olan göreve "dönme" umutları da suya düşmüştü!

Garip olan, Murat Hazinedar hakkında 2 yılda iki kitap çıkıyor, ne hikmetse Adaletin masasındaki (İddialara göre 35 soruşturma dosyası) soruşturma dosyalarından bir tanesi olsun tamamlanamıyor!

Sizce de bu durum garip değil mi?

Araştırmacı yazar Ali İzzet Oral, kitabının adını "Beşiktaş Böyle Yağmalandı" koydu... Kitabın kapağı da ilginç; hırsız sırtına bir çuval yüklenmiş, götüreceğini götürüyor!

 

Ülkemizde Adalet sistemi ağır işliyor diyelim... İyi de ne Ali İzzet Oral ne de Uğur Gedik, Polis/Savcı... Yazdıkları kitaplar bilgi ve belgeye dayalı ibretlik ve aynı zamanda iddianame gibi yazılmış kitaplar!

İş kitabı yazanlara gelince; Adalet mekanizması maalesef  hızlı çalışabiliyor!

Haydi günü geldiğinde Adalet gereğini yapar diyelim bir kenara koyalım...

Peki, bu CHP'yi kimler yönetiyor?

Beşiktaş'ta yaşayan sıradan insanların bile Beşiktaş Belediyesi'nden pis kokular geliyor dediğini bizler İzmir'den duyarken; bu CHP'yi yöneten muhteremler, konu Beşiktaş olunca; gaz maskesi mi takıyorlar? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Murat Hazinedar vakası önceki günkü mevzu değil ki; adam koltuğa oturduğu gün başladı icraatlarına! 

Şimdi; iki tane insan kalkıyor Beşiktaş olup bitenleri onlarca başlık altında yüzlerce sayfalık kitaplarda anca toplayabilirlerken; pek muhterem CHP yöneticileri Beşiktaş'ta olup bitenleri neden göremiyorlar, görmek sitemiyorlar? 

Yahu 30 yıllık İSKİ vakası bile ısıtılıp ısıtılıp önünüze konarken; hiç mi yüzünüz kızarmıyor? Ki... İSKİ vakası, Murat Hazinedar vakasının yanında devede tüy bile sayılmaz! 

Aklıma gelmişken; Murat Hazinedar daha 1 yıllık Beşiktaş Belediye Başkanı... Birileri bir fırsatını buluyor sayın Kılıçdaroğlu'nun yüzüne Murat Hazinedar'ı şikayet ediyorlar... Aldıkları yanıt aynen şu oluyor: "Murat Hazinedar'ı ben atamadım, Mustafa Sarıgül koydu!"

Buyur buradan yak!

Ne güzel sıyrılma değil mi? 

Aslında sayın Kılıçdaroğlu'nun bu itirafı, CHP'de nasıl bir yönetim anlayışının olduğunu gözler önüne seriyor!

Gelelim Uğur Gedik'in "Beşiktaş'ın Hazinedar'ı" kitabına...

Uğur Gedik, doğma büyüme Beşiktaşlı... Siyasete CHP Gençlik Kollarında başlamış, 2004-2009 Yıllarında Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyeliği, 2008-2014 yılları arasında da CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş... Siyaseti de, belediyecilği de sanırım Murat Hazinedar'dan kat be kat fazla bilyordur diye düşünüyorum... Uğur Gedik, CHP İlçe Başkanlığı görevinden neden alındı biliyor musunuz? Murat Hazinedar ve Mustafa Sarıgül'ün Meclis Üyeliği listesine yazmaya çalıştıkları "ARIZALI" Meclis Üylerine karşı çıktığı için Uğur Gedik CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı görevinden alındı! Sus payı olarakta Murat Hazinedar'ın dibine "danışman" olarak yerleştirildi!

İyi ki de yerleştirilmiş!

Neden bu detayı yazıyorum biliyor musunuz?

Çünkü Uğur Gedik, gözünün önünde olup bitenleri daha doğrusu tanık olduğu konuları belgeleriyle birlikte kitabına toplayıp yazıyor! 

Bu detay göz önüne alınırsa; Murat Hazinedar hakkında yazılan ikinci belgeli bomba bir kitap oluyor! Kaldı ki Uğur Gedik, Beşiktaşlı, CHP'de yıllarca siyaset yapmış, neyin ne olduğunu hepimizden fazlasıyla bilen bir kişi.. 

Pupa yayınevinden çıkan Uğur Gedik'in "Beşiktaş'ın Hazinedar'ı" kitabı, yarın sabahtan itibaren kitapçı raflarını süsleyecek!

Kitabın kapağı da İzzet Oral'ın kitap kapağı gibi ilginç! Kitap kapağını dolarlar süslüyor! Eh... Bir beyaz eşya dükkanı ruhsatı için 100 bin dolar isteniliyorsa; düşünün Uğur Gedik'in kitabının içinden çıkacak olan milyon dolarları! 

Peki, İzmir'de yok mu Murat Hazinedar gibi örnekler?

Biz bıktık yazmaktan ama, onlar götürmekten yorulmadılar!

İzmir'i CHP kaybedecekmiş, kimin umurunda???!!!

İŞTE UĞUR GEDİK'İN KİTAP KAPAĞI VE İÇİNDEKİLER:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.