UYGURLU İŞ KADININDAN TBMM MECLİS BAŞKANINA MEKTUP!

Uygurlu İş Kadını Zeynure Kirem'den TBMM Başkanına mektup...

UYGURLU  İŞ KADININDAN TBMM MECLİS BAŞKANINA MEKTUP!
08 Şubat 2019 Cuma 11:28

Sayın Meclis başkanımız Binali Yıldırım’a açık mektup:

Sayın başkanımız televizyondaki Uygur konusunda vermiş oluğunuz röportajınızı günlerce düşündüm.

Çin’in toprak bütünlüğününe sahip çıkacağınızı, Uygurların teröre bulaşmaması gerektiğini söylediniz.

Peki , birleşmiş milletlerin resmî raporundaki bir milyondan fazla Uygur ve diğer Türk etnik kökenlerin yıllardır tüm hakları ellerinden alınıp, hapislerden daha kötü eğtim kamplarına kapatılmasını, bunların çocuklarının yetimler yurtunda ve ya han Çinlilerine evlatlığa verilmesi, Ana topraklarındaki 30 milyon halkımın dini İnanç ,illetişim, ifade özgürlüğü, seyahat etme, kendi dilinde eğitim alma gibi bir çok haklarının elinden alınmasını siz “ terörist Uygurlar” dan dolayımı görmüyor, duymuyorsunuz?

Sayın başkanım, ulaştırma bakanı döneminizde Çin ile yapmış olduğunuz bir çok projelerde hatta ilkinde bizzat yer aldım, yıllarca Çin fuarını Türkiye’ye tanıttım, Türk işadamlarının Çin’den mal alması için gece gündüz çalıştım.

Çin’en en büyük hava yollarını 10 yıldın aşkın süre koşturmaca ile Türkiye’ye getirdim, “ Bir kuşak, bir yol” projesini en çok ben destekledim.

Sonuç,iki senedir ailem, arkadaş dostlarımla bağlantı kuramıyorum, güzelim ana topraklarıma gidemiyorum.

Üniversite hocalarım, sınıf arkadaşlarım, iki ülke turiziminde omuz omuza çalıştığımız turizmci arkadaşlarım , Türkiye’den tekstil, gıda ve diğer malzemeler ihracatı yapan ticaretçi arkadaşlarım hepsi kamplara kapatıldı, peki, ben ve bu arkadaşlarım terörizmin neresindeyiz?

Türk vatandaşı olan 200 den fazla Uygur Türk’ü kayıp, öldümü, kaldımı kimse bilmiyor.

Pekin büyük elçiliğiniz “ onlar Türk vatandaşı olsa bile kökeni Uygur olduğu için biz karışamayız, ticaretinizin zarar görmemesi için sizde karışmayın “ demiş içinde birinin çalıştığı şirket patronuna .

Sizden soruyorum sayın başbakanım, öz vatandaşınız olan bu halkın Uygur olması suçumu ?

20 gün önce babam vefat etti. Benim canım babamın Tüm Uygur Türkleri gibi Cumhurbaşkanımızı çok severdi, onun gerçek mazlumlar yanlısı olduğuna inanırdı .

ölüm haberini günler sonra yurtdışındaki bir arkadaşımdan aldım, gidemedim, diğer Uygur arkadaşlarım gibi sorusuz, sualsiz “eğitim “kampa atılıp aylarca, yıllarca sevdiklerimden alakonulmak korkusuyla babamın mezarına bir avuç toprak atamadım, acımı sevdiklerime sarılarak paylaşamadım.

Birde cenaze namazını kılmamışlar , Çin usulü yakmadan toprağa verildi diye sevinmişler benim biçare ablam, kardeşim..... peki, dünyanın en çok askeri ve polis gücüne sahip Çin terörle tüm bölgeye kapatarak mı mücadele edecek?

Suriye’deki nerden geldiği belli 1000 , 2000 DAIŞ’li Uygur teröristin bedelini koskoca bir ulusumu ödeyecek, Sayın başkanım???

Kampa kapatılan anacığını aramak için çıkıp nehirde donarak ölen minik yavrumuz bile konu olmadı medyanızda, benim ruhu gitmiş, yüreği ezilmiş , gözleri kurumuş o halkımın nidası hiç duyulmadı.... dünyaya medeniyet , kültür dağıtmış öz kardeşleriniz yavaş yavaş yok oluyor, sizler tarihte bunun hesabını verebilirimisiniz sayın başkanım?????

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.