Türkkan’dan AKP ve MHP’ye, manidar koronavirüs hatırlatması

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 30 Ocak 2020 tarihinde TBMM Başkanlığına verdiği, ülkemizde ölümcül korona virüsüne karşı alınması gereken tedbirlerin görüşülmesine yönelik araştırma önergesinin o dönem AKP ve MHP’lilerce reddedildiğini hatırlattı

Türkkan’dan AKP ve MHP’ye, manidar koronavirüs hatırlatması
18 Mart 2020 Çarşamba 01:28

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, koronavirüse karşı 30 Ocak 2020 tarihinde, “Ülkemizde ölümcül korona virüsüne karşı alınması gereken tedbirlerin görüşülmesi” amacıyla Meclis Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinin, o dönem AKP ve MHP milletvekilleri tarafından reddedilmesini hatırlattı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 30 Ocak’ta verdiği önergede, koronavirüs salgını ile ilgili olarak, “Alınan tüm önlemlere rağmen, virüs şu ana kadar Çin dışında 14 ülkeye daha sıçramıştır.

Küreselleşmeyle birlikte ulaşım teknolojilerinin ve yoğunluğunun son derece arttığı bir dönemde, hiçbir ülke insandan insana hava yoluyla bulaşabilen bir virüs riskinden uzak değildir” demişti.

Türkkan, bu nedenle Meclis’te araştırma komisyonu kurulması gerektiğine dikkat çekmişti.

CHP ve HDP, bu önergeyi desteklerken AKP ve MHP’nin ret oylarıyla önerge kabul edilmemişti.

Türkkan, İYİ Parti TBMM adlı Twitter hesabında yer alan “Grup Başkanvekilimiz ve Kocaeli Milletvekilimiz Lütfü Türkkan tarafından ‘Ülkemizde ölümcül korona virüsüne karşı alınması gereken tedbirlerin görüşülmesi’ amacıyla Meclis Başkanlığına sunduğu araştırma önergesi, Ak Parti ve MHP’nin ret oyları neticesinde kabul edilmemiştir” tweetinin ekran görüntüsünü dün gece paylaşarak, üzerine “Tarih 30 Ocak 2020’yi gösteriyordu…” notunu düştü.

Türkkan, bu önergeyi verdiğinde Türkiye’de koronavirüs vakası yoktu.

Aylar sonra virüs, ülkemize de sıçradı.

Türkkan, bu hatırlatmayla “Bizi dinlemediniz” mesajı vermiş oldu.

KENDİ FABRİKASINDA UYGULADI

Türkkan, bilindiği gibi geçtiğimiz gün de “Sokağa çıkma yasağı uygulanmalı” önerisinde bulunmuştu.

Türkkan’ın bu önerisi henüz dikkate alınmazken, Türkkan kendi üzerine düşeni yapmış ve sahibi olduğu Türkkan Yağ Sanayi’de çalışanların sağlık güvenliği için önemli bir karar almıştı.

Türkkan, personelinin 15 gün boyunca evden çalışmasına karar vermişti.

Türkkan Yağ Sanayii Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nezir Türkkan, bu kararı sosyal medyadan şu sözlerle açıklamıştı: “Türkkan Yağ Sanayii olarak çalışanlarımızın sağlık güvenliği için 15 günlüğüne evden çalışma kararı aldık. Umarım diğer özel sektördeki şirketler de bu hassasiyeti gösterir. Hiçbir para insan sağlığından değerli değil!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.