Toplantıya çağrılmayan İnce'den sert tepki: 'Yalan söylendi'

Muharrem İnce, seçimleri değerlendirmek için yapılan CHP PM toplantısına çağrılmamasına, Twitter üzerinden tepki gösterdi

Toplantıya çağrılmayan İnce'den sert tepki: 'Yalan söylendi'
30 Ağustos 2018 Perşembe 00:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlubaşkanlığında, parti genel merkezinde parti meclisi (PM) toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Muharem İnce, toplantıya çağrılmamasına tepki göstererek şunları söyledi:

"Seçimden 66 gün sonra seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla Parti Meclisi toplantısı yapıldı. Bu toplantıya Cumhurbaşkanı Adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun".

‘YALAN SÖYLENDİ’

Toplantıda kendisinin seçim sonuçlarını değerlendirilmek üzere çağrılmadığını, bu konuda 'yalan söylendiğini' belirten İnce'nin açıklamaları şöyle:

“Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.”

“Yediğimiz yemeğin saatini televizyonda geçen alt yazıdan öğrendim, yemeğin saatini ve yerini basına ben söylemedim, basını oraya ben davet etmedim, yemekte konuşulanları basına söylemekle suçluyorsunuz. O yemeğe basın ilgisini çeken sizsiniz.”

“O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü? Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim!”

TOPLANTI 8 SAAT SÜRDÜ

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen Parti Meclisi toplantısı yaklaşık 8 saat sürdü.

Toplantıda, 24 Haziran'da yapılan seçim sonuçlarıyla ilgili ODTÜ'de akademisyen bir ekibin hazırladığı raporun sunumu yapıldı.

Yaklaşık 3 saat süren sunumda rakamlar üzerinden akademik bir değerlendirme yapıldığı belirtilirken, sunumda, CHP'nin sahip olduğu büyükşehirlerin tamamında oy kaybı yaşadığının altının çizildiği öğrenildi.

İlçe bazında da değerlendirmeler yapılan sunumda en büyük oy kaybının ise Çankaya ilçesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edildi.

i.t

ll

k

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.