ŞOK İDDİA !HDP İSTEDİ ,KEMAL KILIÇDAROĞLU CANAN KAFTANCIOĞLU'NU ATADI!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ,HDP Yetkililerin görüştüğü ve İstanbul İl Başkanlığı için Canan Kaftancıoğlu'nun devam etmesi gerektiğini ve Millet İttifakı'nın dağılmaması içinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun bunu istemeyerek olsa da kabul ettiği iddiaları CHP Kulislerinde konuşulmakta...

ŞOK İDDİA !HDP İSTEDİ ,KEMAL KILIÇDAROĞLU CANAN KAFTANCIOĞLU'NU ATADI!
05 Şubat 2020 Çarşamba 11:21

ATAMA ADAY CANAN  KAFTANCIOĞLU! 

AKP ne farkı kaldı CHP'nin ..

 Demokrasi isteyen CHP örgütünde esas beklenen, İBB’yi kazanmasıyla CHP’nin parti içi demokrasisinin daha da yükseleceği idi.

Her platformda AKP ve demokrasi anlayışının diktatörlükle suçlayan CHP'lilerin tabanı dinlememesi dikkat çekici.

 Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu anlaşarak tek aday üzerinde, yani Dr. Canan Kaftancıoğlu üzerinde uzlaştılar. ‘Tek aday’ sisteminin İstanbul’dan başka Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, Mersin, Muğla ve Tekirdağ’da uygulanacağı belirtiliyor.

Böyle bir durumda AKP’nin yöntemi daha sağlıklı oluyor ki CHP de bu uygulamanın peşine takıldı!

Kaftancıoğlu’na rakip olmaya hazırlanan eski il başkanı Cemal Canpolat, “Genel Başkanımız yeni süreçte de mevcut il başkanı Kaftancıoğlu ile devam etmek istediğini, bir uyum ve birliktelikle bu sürece katkıda bulunulması gerektiğini işaret etmiştir. Bu kararlı tutumu karşısında bize düşen, yakın zamanda iktidara gelecek olan partimizi, kamuoyunda parti içi kısır tartışmalarla tartıştırtmadan bu sürece katkı sunmaktır” diyerek adaylıktan çekildi.

CHP Genel Merkezindekilerin aday süresince Cemal Canpolat ismini son ana kadar devam ettirerek başka bir adayın çıkmasının da önüne geçmiş oldular.

Kulislerde Canpolat’a parti meclisi üyeliği verileceği öne sürülüyor.

10 Aralıkçıların isteği oldu!!

CHP 'de Atatürk'çüler,Milliyetçiler,Ulusalcılar,Devletçiler'in rahatsızlığı tabanda görülüyor!

‘Tek adam’lık formülü yerine oturtulursa, belediye başkanları Battal İlgezdi, Ali Kılıç, Bülent Kerimoğlu, Rıza Akpolat ve PM üyesi Erdoğan Toprak’ın parti içi dengeler itibarıyla sıkıntılı bir sürece girecekleri vurgulanıyor. Kaftancıoğlu belediye başkan adaylıkları belirlenirken bu isimleri görünce il başkanlığından istifa etmiş, ancak daha sonra Kılıçdaroğlu’nun araya girmesiyle görevine devam etmesi sağlanmıştı.

Kaftancıoğlu dün il merkezinde ‘İstanbul’dan Türkiye’ye tek yön iktidar’ parolasıyla “Yeniden birlikte, yeniden inanarak yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Yapacaklarımızın dahası var” diyerek adaylığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonraki CHP dizayn devam ediyor...Bu da çok değil 1-2 sene içerisinde olacağı CHP tabanında sıkça konuşuluyor!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.