Mustafa Sarıgül'ü sevindiren anket

DSP'den Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül'e ilişkin anket sonucu yayımlandı.

Mustafa Sarıgül'ü sevindiren anket
06 Şubat 2019 Çarşamba 18:01

Şişli adayı gösterilmediği için Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek Demokratik Sol Parti'ye (DSP) katılan Mustafa Sarıgül'e ilişkin anket sonucu yayımlandı. Metropol Araştırma'nın iddiasına göre Şişli'de yerel seçimi CHP ve AKP'den de oy alarak Mustafa Sarıgül'ün kazanma ihtimali yüksek.

Mustafa Sarıgül'ün DSP'den aday olması ile sonucu en çok merak edilen seçim merkezlerinden biri haline gelen Şişli'ye ilişkin ilk anket çalışması açıklandı. Metropol araştırma şirketi tarafından Sarıgül'ün DSP'ye katılmasından önce 7-9 Ocak tarihleri arasında yapılan ankette katılımcılara, "Mustafa Sarıgül DSP'den katılırsa, oyunuzu ona mı yoksa diğer bir partinin adayına mı verirsiniz" şeklinde sorulan soruya verilen cevaplar şöyle oldu:

  • DSP yüzde 60.9
  • CHP yüzde 21.7
  • AKP yüzde 13.7
  • Diğer partiler 3.7

Anket sonucuna göre, Sarıgül Şişli'de CHP'nin oylarının çoğunu aldığı gibi AKP'nin oylarının yarısını, MHP ve İyi Parti'nin oylarının da ezici çoğunluğunu alıyor.

Metropol, anketin Şişli'nin 25 mahallesinde 2 bin 586 kişi ile yüzyüze görüşülerek yapıldığını belirtti. Ayrıca, araştırmanın 0,95 güven sınırları içinde +/-1,91 hata payı ile gerçekleşmiştiği de not düşüldü. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.