MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Abdullah Öcalan avukatıyla görüşsün

2 Mayıs tarihinde Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmesinin üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” sözcüklerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Abdullah Öcalan avukatıyla görüşsün
11 Mayıs 2019 Cumartesi 19:41

Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan 8 yıl aradan sonra avukatlarıyla görüştürüldü. Yapılan görüşmeye ilgili Devlet Bahçeli açıklamada bulundu.

İftarda basın mensuplarıyla bir araya gelen Bahçeli, 2 Mayıs’ta gerçekleşen görüşmeye ilişkin soruya 185 gündür açlık grevinde olan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in tahliye olmasının ardından evinde sürdürdüğü eylemine değinerek yanıt verdi.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu’nun haberine göre Bahçeli, söz konusu açıklamasında “Bu bir talep meselesidir.

Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır” dedi.

Bahçeli, “Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği şekliyle; çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır” diye belirtti.

MHP lideri Bahçeli ayrıca, Öcalan ile avukatlarının görüşmesi gerektiğini de ifade etti: “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün.”

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.