Melih Gökçek'ten beklenen haber geldi !

AK Parti yönetimi tarafından istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bugün İstanbul’dan Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Esenboğa Havaalanı’na gitti. Gökçek’in ‘son bir kez’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek istediği kulislere yansırken, bu görüşmenin havaalanında gerçekleşebileceği iddia edilmişti. Gökçek’in hem Dikmen’deki başkanlık konutunda hem de belediyedeki makam odasındaki kişisel eşyalarını topladığı belirtiliyor.

Melih Gökçek'ten beklenen haber geldi !
16 Ekim 2017 Pazartesi 15:10

Melih Gökçek'ten gelen son dakika haberler devam ediyor... Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Melih Gökçek krizinin perde arkasını ifşa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi saklamak için Melih Gökçek'in yalan söylediğini belirten Abdulkadir Selvi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Cumhurbaşkanı'nın istifa talebine nasıl direndiğini, bu süreçte neler söylediğini tek tek yazdı. Abdulkadir Selvi, Melih Gökçek'in yerine kimin geleceğini de yazdı. Öte yandan Ahmet Hakan ise, "Melih Gökçek’in bugün istifa etmesi bekleniyor" dedi.

AK Parti yönetimi tarafından istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bugün İstanbul’dan Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Esenboğa Havaalanı’na gitti.

Gökçek’in ‘son bir kez’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek istediği kulislere yansırken, bu görüşmenin havaalanında gerçekleşebileceği iddia edilmişti. [Son dakika: Ankarada flaş iddia... Gökçek odasını topladı...]

Gökçek'in havaalanında özel görüşme şansı bulamadığı, Erdoğan’la ayak üstü sohbet ettiği belirtildi.

Gökçek’e yakın kaynaklar, Gökçek’in Erdoğan’la son bir kez görüşme talebi olduğunu söyledi.

ODALARINI TOPLADI

Bu arada Gökçek’in hem Dikmen’deki başkanlık konutunda hem de belediyedeki makam odasındaki kişisel eşyalarını topladığı belirtiliyor.

CHP'Lİ YARKADAŞ: ERDOĞAN, 'BENİM CANIMI DAHA FAZLA SIKMA...' DEDİ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise, Melih Gökçek'le ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Erdoğan'la Melih Gökçek'in Beştepe'de yaptığı görüşmeyi anımsatan Barış Yarkadaş, "Melih Gökçek o gece Saray'da tam iki saat bekletildi. Görüşme ise sadece 22 dakika sürdü. Gökçek'e yakın medya bu gerçeği gizledi" iddiasını ortaya attı. Barış Yarkadaş, Twitter'dan şunları yazdı:

"İddialara göre, görüşme biterken Erdoğan, 'Benim canımı daha fazla sıkma...' dedi. Gökçek evine döndü. Ertesi gün ise şu oldu: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli olan beş savcının yaptığı soruşturmaların kapağı açıldı. Savcılar her an düğmeye basabilir. Savcıların elindeki dosyalar, çok kapsamlı ve detaylı. Bu konudaki brifingi ise konuyla ilgili eski bir bakan verdi. Şimdilik bu kadar..."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.