KILIÇDAROĞLU NE DİYECEK ? FETTAH TAMİMCE'NİN AVUKATI ANTALYA BELEDİYE BAŞKANIN BAŞDANIŞMANI!

CHP'Lİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK - CANSEL TUNCER ÇEVİKOL - FETTAH TAMİNCE VE FETÖ'CÜ SAVCI OSMAN ŞANAL...

KILIÇDAROĞLU NE DİYECEK ?  FETTAH TAMİMCE'NİN AVUKATI ANTALYA BELEDİYE BAŞKANIN BAŞDANIŞMANI!
29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:56MUHİTTİN BÖCEK- CANSEL TUNCER ÇEVİKOL - FETTAH TAMİNCE VE FETÖ'CÜ SAVCI OSMAN ŞANAL...

İŞTE O GERÇEKLER...

Geçtiğimiz gün köşemde, CHP içerisinde hızla yükselen ve şuan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in baş danışmanı olarak görev yapan, Avukat Cansel Çevikol Tuncer'in, Fettah Tamince ile olan Avukatlık belgesini yayınlamıştım.

Sevgili dostlar;
CHP lideri Kemal Kılıçdarıoğlu'nun 2010 yılından bu yana dilinden düşürmediği ve her fırsatta kamuoyuna “Fetö borsasının bir numaralı adamı. Kara para aklıyor. Bu beyefendiye dokunan yok” dediği Fettah Tamince ve onun Avukatı olduğu belgesi ortaya çıkan Cansel Çevikol Tuncer'in bu ilişki ağının gündeme gelmesinden birileri rahatsız oldu..

CEVAP VEREMEDİLER...
Yazıma ne Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek, nede baş danışman Avukat Cansel Çevikol Tuncer cevap verebildi...
“Neden “ diye soracak olursanız....
Çünkü yazdıklarımın hepsi doğruydu da ondan...

Şimdi ise, Fettah Tamince'nin Avukatı olduğu ortaya çıkan ve şuan sayın Başkan Muhittin Böcek'in Baş Danışmanı olarak halen Belediye de görev yapan Avukat Cansel Çevikol Tuncer ile ilgili “ ŞOK” olacağınız, ve içinizden “ VAY BEE” diyeceğiz başka bir konuyu sizlere yazacağım. (Tabi ki de belgeleri ile birlikte)
Lütfen yazımı çok dikkatli okumanızı öneriyorum...

ÖNCE ATATÜRK'ÜN SAVARONA ADLI GEMİSİ..
Atatürk hayatının son döneminde genç Türkiye Cumhuriyeti’nin deniz işleriyle çok alakalıydı. O dönemde neredeyse sadece Denizbank’ı kurdurmak, Türk deniz ticaret filosu oluşturmak, Deniz kuvvetlerini güçlendirmek gibi projeler üzerinde çalışıyordu.

GÖZLERİ PARLADI....
Çalışmalar esnasında Atatürk'e bir gün bir fotoğraf getirilir. Savarona adlı bir yatın fotoğraflarını gören Atatürk yat'a hayran kalır. Atatürk yat'ın satın alınması için emir verir. Berlin Büyükelçisi Haydar Apak, Geminin sahibi Cadwalader ailesiyle temasa geçer.

Ardından, Cumhurbaşkanlığı özel kalem müdürü Hasan Rıza Soyak başkanlığında bir komisyon kurulur. Heyet Almanya’ya gider. Giden heyetin içerisinde Tercüman olarakda Atatürk’ün manevi evladı Abdurrahim Tunçak'da bulunur. Almanya'da temeslarda bulunan heyet, yat'ı almak için anlaşma sağlar. 
Ve.... Savarona’yı 23 Şubat 1938’de resmen alırlar.

TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ....
Savarona adlı bu yat 1 Haziran 1938’de Dolmabahçe önüne demirlenir. Atatürk çok heyecanlanır ve hemen Dolmabahçe’den Acar motoruyla yat'a gider. Atatürk, yat'ı görünce çok beğenir. Gözleri parlar. Hastalığını bir anda unutur. Almanya'dan getirilen yat'a “Güneşdil” adı verilir. Fakat Atatürk buna karşı çıkar. Yatın isminin “Savarona “ olarak kalmasını ister. Öylede olur...

Atatürk, Savarona adlı bu yat'da ilk emrini Çankaya Köşkü Kütüphanecisi Nuri Ulusu’ya verir.“Nuri oğlum, kitaplarımı getirdin mi? Hepsini kamarama muntazam koy, herhalde pek dışarı çıkmayacağım için bol bol okuma fırsatım olacak.” der...
Atatürk, ömrünün son günlerini işte Savarona adlı bu yat'ta geçirir.

AMA ÇOK HASTADIR..
Bu güzel yurdumuzu bizlere armağan eden Ulu Önder Atatürk, Savarona yatında sadece 56 gün kalır. Hastalığı artınca da 25 Temmuz gece yarısı saat 01.00’de Dolmabahçe’ye nakledilir. Ulu önder bir daha da Savarona’ya hiç gidemez.
Savarona adlı bu yat Atatürk ile adeta özdeşleşir. Çünkü; Ata’nın ölmeden önce son günlerinin geçirdiği yerdir...

PEKİ BU EMANETİ KORUYABİLDİK Mİ?
24 Ağustos 1980’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığında okul gemisi olarak kullanılmaya başlanan
Savarona, 27 Temmuz 1986’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinden çıkarılarak çürümeye terk edilir...
Bu arada Çankaya Köşkü’nde oturan sahte Atatürk'çü faşist Kenan Evren, Atatürk'ün bizlere emaneti olan Savarona’nın içler acısı halini yani çürümesini sadece seyreder...

Ve en hazin olay 1989’da yaşanır...
ANAP hükümeti, Savarona’yı hurdaya çıkarır. Yani parçalanıp satılacaktır.
Haberin basında çıkması üzerine devreye armatör Kahraman Sadıkoğlu girer. Savarona’yı 49 yıllığına devletten kiralar.

SAVARONA'DA FUHUŞ...
28.09 2010 tarihinde Antalya'da Atatürk'ün ölmeden önce kaldığı ve bizlere emaneti olan Savarona yatında “FUHUŞ” yapıldığı ortaya çıktı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve savcılık, operasyon tarihinden 7 ay önce aldığı bir ihbar üzerine fuhuş çetesinin peşine düştü. Rusya ve Ukrayna'dan getirdikleri yabancı uyruklu ve bazılarının yaşı 18'den küçük kızların ünlü iş adamlarına, çok yüksek fiyatla pazarlandığına ilişkin ihbar üzerine harekete geçti. Savcılık, bu süreçte teknik ve fiziki takibin yanı sıra aylarca süren delillendirme çalışmaları yaptı. Savarona Yatı'nın daha önce de fuhuş organizasyonunda kullanıldığını tespit etti.

SAVCILIK'TAN AÇIKLAMA...
Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının son döneminde bir süre kullandığı Savarona Yatı’nda, Organize Suçlarla Mücadeleden Sorumlu Antalya Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan’ın koordinasyonunda yürütülen ve yapılan fuhuş operasyonuna ilişkin ilginç ayrıntılarda ortaya çıktı.

“Milli değerlerimizin korunması için savcılık olarak hukuk çerçevesinde gereken her şeyi yapacağız” diyen Savcı Yusuf Hakkı Doğan operasyonla ilgili kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:

“Uluslararası Rus fuhuş yapılanmasına yönelik 7 aydır süren çalışmalarımızın sonunda iş adamlarına Rus ve Ukraynalı kadınların sunulması teknik takiple belirlendi. Operasyondan önce 15 kadının Belek’teki otellerde pazarlandığı delillendirildi. Atatürk’ün yatı Savarona’nın 1’i Bodrum’da olmak üzere 2 defa fuhuş için kullanıldığı tespit edildi.”

OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI...
Delilleri toplayan ve 7 ay süren takibin ardından Antalya Cumhuriyet savcılığı operasyon için düğmeye bastı.Antalya ve Muğla jandarmasının yanı sıra Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Uluslararası Göç Örgütü temsilcilerinin de katılımıyla yapılan operasyonda birçok deliller ele geçirildi. Savarona yatına giden ekipler, yaşları 18'den küçük Rus ve Ukraynalı kızları ünlü iş adamlarıyla fuhuş yaparken yakaladı.

MİLYARDER İŞ ADAMI TEVFİK ARİF YAT'TA ÇIKTI..
Yapılan baskında kadınlar yatın gizli bölümlerinde bulunurken, aralarında Kazak iş adamı Tevfik Arif’in de bulunduğu 6 yabancı iş adamı, 8 organizatör ve 15 manken toplam 29 kişi gözaltına alındı. İnsan ticareti mağduru13 kadın ise kurtarıldı.

Savcılığın soruşturmasında, yatı günlüğü 50 bin dolara, 9 günlüğüne kiraladığı belirlenen çetenin, kızları mankenlik ajanslarından özel olarak seçtiği saptandı. Çetenin yabancı iş adamlarından tur başına 100 ile 250 bin dolar arasında para aldığı ve müşterilerin ödedikleri ücrete göre 3 kızla grup seks yaptığı tespit edildi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI..
Soruşturmayı yürüten Antalya Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan tarafından zanlıların ifadeleri alındı. Zanlılardan Savarona yatının da kullanıldığı insan ticareti ve fuhuş operasyonuna yönelik yapılan soruşturmada, organizasyonun başındaki kişinin, Kazak iş adamı Tevfik Arif olduğu ortaya çıktı.

Savarona yatı'ndaki fuhuş baskınında gözaltına alınan ve sorgusunda Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım yaptığını bu nedenle suçlamaları hak etmediğini belirten Kazak iş adamı Tevfik Arif'inde bulunduğu biri kadın toplam 6 kişi tutuklandı. Tutuklanan zanlılar Sabah saat 05.00 sıralarında geniş güvenlik önlemleri altında Antalya adliyesinden çıkartılarak, Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

SADIKOĞLU AÇIKLAMA YAPTI
Savarona'nın kullanım hakkını devletten 49 yıllığına kiralayan Armatör Kahraman Sadıkoğlu, yat'ta yaşanan fuhuş skandalını kamuoyuna şöyle açıkladı :

“Bu yatı kiralayan kişi, 7 senedir Savarona'yı 1 ay ya da 1 hafta devamlı kiralıyor. Adam yatı kiralıyor, 'niye kiralıyorsun' diyemem ki. Parayı veren kiralar..."

TEVFİK ARİF KİMDİR?
Savarona’da gözaltına alınan ve daha sonra Antalya'da tutuklanan Tevfik Arif, New York’un en tanınan iş adamlarından biridir. Kazak asıllıdır. Sovyetler döneminde Ticaret Bakanlığı’na girerek burada tam 17 yıl çalıştı.
Sovyetlerin dağılması sonrası ABD’ye gitti. 90’ların ikinci yarısında Brooklyn’de aldığı ucuz emlakları değerlendirdi.

TÜRK VATANDAŞI OLDU..
New York’ta SoHo’nun ortasına dikecekleri gökdelen işinde ABD başkanı Trump’la Amerika’nın en zengin eski Sovyet bloku ailelerinden Tamirler’i bir araya getirecek kadar ilişki simsarı olan Tevfik Arif, daha sonra Gürcistan Yahudisi Sapirlerle iş yapmaya başladı.

Tevfik Arif’in New York’taki çevresi daha da genişledi. Bir yanında Trump, arkasında taksi şoförlüğünden milyarderliğe yükselen Tamir Sapir ve oğlu Alex....

Öteki yanında da ilişkileri New York’un suç ailelerinden Gambinolara kadar uzanan ortağı Felix Sater....
Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Kazak asıllı Tevfik Arif ne hikmetse bir anda Türkiye'ye geldi. Ve 1994 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu.

FETTAH TAMİNCE İLE OTEL KURDU...
Atatürk'ün bizlere emaneti olan Savarona yat'nda Antalya'da yapılan operasyonla 18 yaşından küçük Rus ve Ukranyalı kızların yanısıra fuhuş çetesi ile birlikte alem yaparken yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Tevfik Arif, 1999 yılında Fettah Tamince ile birlikte Antalya Kemer'de Labada Beach Otel'ini birlikte kurdular. Tamince 2007 yılında bu oteli Tevfik Arif'e tamamını devir etti. Tevfik Arif Ukrayna’da, Kazakistan’da, Rusya’da ve bir çok ülkede yatırımları bulunuyor.

Diger bir ayrıntı ise şu; Tevfik Arif, Fettah Tamince ile Rixos Oteller zincirini kurduğu iddia edildi. 
Fakat, Fettah Tamince bu iddiaları yalanladı. Tevfik Arif ile sadece 1999 yılında Antalya Kemer ilçesinde Labada Beach otelini birlikte kurduklarını ve daha sonra da bu oteli Tevfik Arif'e devrettiğini açıkladı.

FETTAH TAMİNCE' YE SORUŞTURMA...
Operasyonu yürüten Antalya Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan fuhuş organizasyonunun yanı sıra uluslararası “KARA PARA” aklama yönünden soruşturmayı derinleştiridi. Fettah Tamince'ye Fuhuş operasyonunda “örgüte bilerek isteyerek yardım etme ve gizliliğin ihlali” suçundan ayrıca Savarona yatını 49 yıllığına kiralayan armatör Kahraman Sadıkoğlu, hakkında ise “Örgüte bilerek isteyerek yardım etmek” suçlarından soruşturma başlattı.

SAVCIYI GÖREVDEN ALDILAR.... YERİNE BAKIN KİM GELDİ...
Uluslararası kara para aklama yönünden soruşturmayı derinleştiren Cumhuriyet savcısı Yusuf Hakkı Doğan Adalet bakanlığı tarafından hiç bir sebep yokken görevden alınıp başka bir il'e adeta sürgün edildi. Yerine ise, hem AKP iktidarının hem de Terör örgütü Gülen Cemaati’nin gözde isimlerinden birisi olan Savcı Osman Şanal getirildi.

SAVCI OSMAN ŞANAL KİM?
Fetöcü Savcı Osman Şanal'ın Antalya'da neler yaptığına geçmeden önce kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum....

İLHAN CİHANER'E KUMPAS KURUP HAPSE ATTIRDI
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in devlet içindeki pozisyonunun peşine 2009 yılında o dönem Erzincan Başsavcısı olan eski CHP Milletvekili İlhan Cihaner düşmüştü.

Korkusuz savcı İlhan Cihaner, Erzincan Başsavcısı iken, Terör örgütü “Fetullah Gülen grubuna” yönelik, kara para aklama, casusluk, KPSS ve polis akademisi sınav sorularını elde ederek kamuda kadrolaşma suçlarını kapsayan başlıklarla ilgili soruşturma başlattı.

2010 yılında soruşturmayı yürüten şuan ise, CHP Parti Meclisi Üyesi olan İlhan Cihaner, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı iken, FETÖ'cü eski savcı Osman Şanal tarafından makamında zorla gözaltına alındı. Fetöcü savcı Şanal yaptığı kumpasla İlhan Cihaner'i gözaltına aldırdıktan sonra tutuklattı.

FETÖ'DEN YAKALANDI...
Atatürkçü savcı ve hakimleri fişleyen ve çeşitli kirli oyunlarla gözaltına aldırıp daha sonra tutuklatan eski savcı Osman Şanal, FETÖ/PDY üyeliği' suçundan 17 Temmuz 2016 tarihinde 3'ü savcı, 2'si hakim olmak üzere toplam 5 yargı mensubu ile birlikte Düzce'de yakalanarak gözaltına alındı. Fetöcü savcı Şanal çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEZA ALDI...
Fetöcü Şanal daha sonra Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu bulunduğu ceza evinden telekonferans aracılığıyla bağlandı."Katılan" sıfatıyla dosyada yer alan eski savcı İlhan Cihaner ile avukatı Turgut Kazan da duruşmada hazır bulundu.

FETÖ üyeliğinden yargılanan eski savcı Osman Şanal’a, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Fetöcü Şanal şuan ceza evinde..

OSMAN ŞANAL'IN ANTALYA'DAKİ İLK İCRAATI...
Fetöcü Şanal, Antalya'da göreve gelir gelmez ilk işi Savarona soruşturmasının başına geçti. Soruşturmayı başarı ile yürüten Atatürkçü Savcı Yusuf Hakkı Doğan'ın tüm yetkileri elinden alındı. Şanal, daha sonraki dönemde ise Antalya'da bulunan tüm CHP'li belediyelere akıl almaz çeşitli kumpas ve tezgahlar kurarak adeta inim inim inletti.

CHP'DEN SADECE BÖCEK'E DOKUNMADI...
Kumpascı eski savcı Osman Şanal görev yaptığı Antalya'da, CHP'li Belediyelerden sadece bir tanesine dokunmadı. O'da Konyaltı Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek...

KUMPASCI SAVCI, TAMİNCE VE SADIKOĞLU'NA BAKIN NE KARAR VERDİ...
Antalya Cumhuriyet savcılığı'nın daha önce soruşturma başlattığı Fuhuş operasyonunda, haklarında “Örgüte bilerek isteyerek yardım etmek ve gizliliğin ihlali” suçundan Fettah Tamince'ye ve “Örgüte bilerek isteyerek yardım etmek suçlarından armatör Kahraman Sadıkoğlu'na bakın Fetöcü eski savcı Osman Şanal nasıl karar verdi : 
( Verilen bu kararı elimizdeki resmi belgeden aynen yayınlıyorum )

“ Her ne kadar yukarıda açık kimlikleri yazılı şüpheliler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca atılı suçlardan soruşturma başlatılmış ise de, yapılan soruşturmaya, toplanan delillere, dinlenen sanık beyanlarına şüphelilerin soruşturma kapsamına göre, şüphelilerin atılı suçları işlediklerine dair haklarında kamu davasının açılmasını gerektirecek nitelikte her türlü şüpheden uzak, kesin inandırıcı ve somut delil elde edilemediği gibi şüphelilerin üzerlerine atılı suçları yasal unsurlarınında dosyamız bakımından oluşmadığı, tüm dosya kapsamında anlaşılmakta; şüpheliler hakknda ayrı ayrı kamu adına takibat yapılmasına yer olmadığına karar verildi.”

Fetöcü eski savcı Osman Şanal'ın yukarıda yazmış olduğum bu kararı ile Atatürk'ün yatında gerçekleştirilen Fuhuş ve kara para aklama soruşturması böylece kapanmış oldu.

ŞİMDİ SIKI DURUN.... 
TAMİNCE'NİN AVUKATI BAKIN YİNE KİM ÇIKTI ?

Atatürk'ün bizlere emaneti olan Savarona yat'nda Cumhuriyet Savcılığı tarafından Antalya'da yapılan ve aralarında 18 yaşından küçük Rus ve Ukranyalı kızlarında bulunduğu Fuhuş operasyonunda soruşturma geçiren Fettah Tamince'nin resmi “AVUKAT”ı yine 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in önceki dönem Konyaaltı belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirdiği ve şuan Antalya Büyükşehir Belediyesinde Başkan Böcek'in baş danışmanı olarak görev yapan Avukat Cansel Çevikol Tuncer çıktı....

Belgesi mi ? 
Beni tanıyanlar iyi bilir. Belgesiz asla konuşmam ve yazmam. Bu benim 30 yıllık gazetecilik yaşamımda asla vazgeçmediğim bir kuraldır...

Antalya Cumhuriyet savcılığının resmi belgesini bu yazımın yorum bölümünde görebilirsiniz. Üçüncü şahısların mağdur olmaması için bazı bölümler tarafımızdan buzlandırılmıştır. Eğer savcılık isterse, resmi belgenin tamamını taktim edebiliriz.

AÇIKLA BÖCEK...
1- Sayın Böcek, Konyaaltı Belediyesi eski başkan yardımcınız ve şuan Antalya Büyükşehir belediyesinde baş danışmanınız olarak görev yapan sayın Avukat Cansel Çevikol Tuncer'in Atatürk'ün yatı olan Savarona'da fuhuş operasyonunda savcılık tarafından soruşturma geçiren Fettah Tamince'nin Avukatı olduğunu daha önceden biliyormuydunuz ?

2- Atatürk'ün bizlere emaneti olan Savarona adlı yat ve Fettah Tamince sizin için ne ifade ediyor ?

3- Sayın baş danışmanınız Avukat Cansel Çevikol Tuncer'in Fettah Tamince'nin AVUKATI olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

4- Geçtiğimiz Grup toplantısında CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Tamince’nin 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya para yatırdı.Tamince, FETÖ borsasının bir numaralı adamı. Himmet organizasyonu yaptığını devlet yetkilileri de biliyor.17-25'i milat almışlardı. Tamince, 17-25 Aralık'tan sonra Pensilvanya'ya giderek Gülen ile görüştü. 17-25 Aralık'tan sonra Zaman gazetesinin hisselerini aldı, tebrik edildi.” sözlerine katılıyormusunuz?

5- Kısaca; Fettah Tamince sizin için ne ifade ediyor?

BİR SORUM DA AVUKAT HANIMA...
1- Sayın Cansel Çevikol Tuncer, Antalya Sahil güvenlik botlarıyla Savarona yatına giden ekipler, yaşları 18'den küçük Rus ve Ukraynalı kızları ünlü iş adamlarıyla fuhuş yaparken yakaladı.

Cumhuriyet savcılığının daha önce başlattığı Fuhuş operasyonunda “Örgüte bilerek isteyerek yardım etmek ve gizliliğin ihlali “ suçundan Fettah Tamince'ye soruşturma başlattı. Soruşturma kararını da ekte yayınladım. Bu resmi evrakta Fettah Tamince nin “AVUKAT' ı olarak da sizin isminiz var.

Sorum şu; Sizde bir Annesiniz. Ve bildiğim kadarı ile Allah bağışlasın çocuklarınız da var. Gece evinizde kafanızı yastığa koyarken, Atatürk'ün Savarona adlı yatında iş adamları ile birlikte fuhuş yaparken yakalanan yaşları 18'den küçük o masum çocuklarımız hakkında ne düşünüyorsunuz.?

2- Atatürk'ün bizlere emaneti olan Savarona adlı bu yat'ın kirletildiğini düşünüyormusunuz?

3- Bu davada Fettah Tamince'den Avukatlık ücreti olarak ne kadar para aldınız Devlete ne kadar
vergi ödediniz. ?

4- Sizin Fettah Tamince ile tanışıklığınız nereden geliyor. Kamuoyuna Fettah Tamince hakkında engin fikirlerinizi açıklarmısınız?

SONUÇ: 
Sevgili Dostlar, geçtiğimiz yazımda olduğu gibi, bu yazımda da ne sayın Başkan Muhittin Böcek, nede baş danışmanı Sayın Avukat Cansel Çevikol Tuncer sorularıma cevap verebilir.

Peki; Sayın Böcek ve Sayın Tuncer'in bana cevap veremeyeceklerini bildiğim halde tüm bunları ben niye yazdım o zaman... ?
Bilin istedim..
Bir daha ki yazımda görüşmek dileği ile...

Görüntünün olası içeriği: yazıKaynak/Yazı facebook'tan alınmıştır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.