Kamu Kaynaklarıyla Şımartılan Çocuklar!

AKP'nin vakıflar, dernekler ve hatta doğrudan devlet kaynaklarıyla zengin ettiği şirketlerden biri de Kalyon Ajans. Kalyon Ajans'ta çalışan AKP'li gençlerin ortak özellikleri lüks yatlar, son model araçlar ve villalarda verdikleri pozlar olurken, diğer ortak özellikleri ise Erdoğan 'a yakınlıkları.

Kamu Kaynaklarıyla Şımartılan Çocuklar!
29 Kasım 2019 Cuma 01:21

AKP çocukları" adlı sosyal medya hesabı, bir süredir lüks içinde yaşayan AKP'lilerin çocuklarına ilişkin çarpıcı bilgiler ve fotoğraflar paylaşırken, dün ilginç bir konuya dikkat çekti.

Milyonluk yatlarda "şehit güzelleme videoları" çeken Mehmet-Furkan Kaya kardeşlerin Erdoğan'la çekilen fotoğraflarını paylaşan hesap, bu iki ismin lüks yaşantısından kesitler sunmuştu:

HEPSİNİN ORTAK ÖZELLİĞİ: KALYON AJANS Kaya kardeşlerin sosyal medya paylaşımlarında yer alan yakın arkadaşlarına ilişkin de kısa bilgiler paylaşan "AKP çocukları" adlı hesap, AKP'lilerin çocuklarını zengin eden devlet destekli Kalyon Ajans'a ve ajansın faaliyetlerine ilişkin notlar paylaştı. Ajansta çalışan neredeyse herkesin lüks yat, son model mercedes ve Erdoğan'la fotoğraf çektirdiği görülürken, ajansın "Hakkımızda" bölümünde de yer alan o isimlerin bazı paylaşımları şöyle:

Resmi Twitter'da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

NEDİR BU KALYON AJANS?

AKP'li "gençlerin" yatlar, villalar ve lüks araçlarla şov yapmasını sağlayan Kalyon Ajans, kuruluşundan kısa süre sonra 500'den fazla projeye imza attı. Ajans'ın imza attığı projelerin neredeyse tamamı AKP'nin devlet destekli vakıf ve derneklerinin işleriyle, bizzat devlet kurumlarının işleri.

Ajansın "referanslarımız" bölümünde yer alan bazı kurumlar şöyle: Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ,İstanbul Büyükşehir Belediyesi ,THY, TÜGVA ,Diyanet ,Hak-iŞ ÖNDER TÜRGEV,Ensar Vakfı

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.