İstanbul'da 43 kişinin yaşadığı bina, patlamanın ardından çöktü!

İstanbul Kartal'da 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Belediye Başkanı Öz, 14 daireli binada 43 kişinin ikamet ettiğini açıkladı. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişiden ise haber alınamıyor.

İstanbul'da 43 kişinin yaşadığı bina, patlamanın ardından çöktü!
06 Şubat 2019 Çarşamba 18:14

İstanbul Kartal'daki Orhantepe Mahallesi'nde bulunan 8 katlı binada henüze bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Saat 16.00 sıralarında meydana gelen patlamanın ardından bina çöktü.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerini enkazda arama çalışmalarına başladı. 

Binada yaşayanların yakınları da haberi alarak olay yerine akın etti. Çevredeki vatandaşlar da itfaiye ekiplerine çalışmalarında yardım ediyor. 

İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişiden ise haber alınamıyor.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, bina ile ilgili bir yıkım kararı olmadığını söyledi. Öz, kayıtlara göre binadaki 14 dairede 43 kişinin yaşadığını belirtti.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamayla Kartal'da çöken binaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 

Açıklamada, "Adli Yargı sınırlarında olan Kartal Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak üzerinde bulunan 7 katlı binanın çöktüğünün öğrenilmesi üzerine; derhal soruşturma başlatılarak, Başsavcılığımızca bir Cumhuriyet Başsavcı vekili ve iki Cumhuriyet Savcısı görevlendirilerek olay yerine intikal etmiş olup, olayla ilgili gerekli inceleme ve araştırmalar titizlikle yürütülmektedir" denildi. 

Ayrıntılar geliyor...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.