İSTANBUL 3 BÖLGE "HAYIR"%54 -"EVET"%46

İstanbul 3 bölgede saygın ,bağımsız bir kamuoyu anketi sonucu şu an için "HAYIR" önde çıkıyor .13 İlçede yapılan ve 2365 kişi ile yüzyüze yapılan ankette anayasa referandumunun REJİM değişikliği olduğu ve buna göre oy kullandıklarını ifade etmeleri dikkat çekici..

İSTANBUL 3 BÖLGE "HAYIR"%54 -"EVET"%46
15 Şubat 2017 Çarşamba 14:33

Bakırköy,Başakşehir,Avcılar,Küçükçekmece,Bağcılar,Bahçelievler,Beylikdüzü,Bahçelievler,Esenyurt ,Çatalca,Silivri,Güngören,Arnavutköy ilçelerinde 2365 denek ile yüzyüze yapılmış 1 Şubat-10 Şubat  bir kamuoyu anket.

MHP tabanı bu bölgede "HAYIR" destek oranı%60 olarak gözüküyor.Tabi bunda bölge milletvekili olan Meral Akşener ve Atilla kayanın "HAYIR" kampanyasına destek vermesi bu oy oranını da daha  da arttıracağa benziyor.

HDP tabanı ise bu bölgede"HAYIR" diyeceğini açıkladı %53 olarak gözüküyor .

CHP tabanı bu bölgede "HAYIR "destek oranı %90 olarak gözüküyor.

AK Parti tabanı ise "EVET "destek oranı tabanlarında 93 olarak gözüküyor.

Sonuçlar kimlik siyaseti ekseninde hareket eden ve tepkisini oy verdiği partiyi değiştirerek değil ama sandığa giderek/gitmeyerek gösteren bir seçmen profili ile uyumlu gözüküyor.

İstanbul 3.Bölgedeki ankete katılanlar  bu anayasa referandumunun "REJİM "değişikliği olduğu düşüncesiyle oy kullandıklarını ifade ediyorlar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.