HANIMEFENDİNİN HABERİ VAR MI?

İstanbul Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, Özel Çamlıca Dinlenme ve Bakım Evi LTD.'ye ait Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi'nin, kiracısı olduğu binadan bakıma muhtaç 93 hastaya rağmen bakım evini kapatarak tahliye edilmek isteniyor. İstanbul Valiliği'nin emri ve Çekmeköy Kaymakamlığı'nın bu hukuk dışı işleme duyarsız kalarak 05.11.2018 Pazartesi günü gelen tahliye emrini uygulayarak kış günü 93 yardıma muhtaç kişinin sokağa atılmasına göz mü yumacak ?

HANIMEFENDİNİN HABERİ VAR MI?
05 Kasım 2018 Pazartesi 15:07

Özel Çamlıca Huzurevi çoğunlukla Alzehimer, demans, parkinson, felç geçirmiş, yatağa bağımlı, hastane sonrası, MS, ALS gibi kronik rahatsızlığı bulunan ya da artık tek başına kendisine bakamayacak durumda olan en az 55 yaşına gelmiş yaşlılara yönelik hizmet sunmaktadır.

(Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Moldova Komrat'taki Recep Tayyip Erdoğan Huzurevi'ni ziyaret edip, Gençlik Merkezi'nin açılışını yapmıştı.)

HANIMEFENDİ EMİNE ERDOĞAN'ININ AMCASI SOKAĞA ATILIYOR!

İstanbul Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 93 yaşlı bakıma muhtaç kişi arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın amcası Hakkı Gül Baran'ın olması dikkat çekici.

"İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın" anlayışı içerisinde olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın bu hukuksuzluğa dur diyeceği söyleniyor.

Kış ayı gelirken 93 yardıma muhtaç insanın hukuksuz olarak sokağa atılacağı iddiası hem çevredekileri hem kamuoyunu hemde orada yaşayan insanları çok etkilemiş gözüküyor.

Devletin Anayasası, kanunları ve yönetmelikleri güvencesi ile kurulmuş, devletin şefkatli koruması, güvencesi altında olan Özel Huzurevi yaşlı bakım merkezinin yine devlet eliyle tahliye edilmesi çok şaşırtıcıdır.

Toplumun çok hassas olan bir alanında bakıma muhtaç ileri yaştaki vatandaşlarına makul bedeli karşılığında, nitelikli hizmet sunarak devletin bir nebze de olsa yükünü hafifletmektedir.

Devlet kurumlarının "bu binaya kurumumuzun ihtiyacı vardır" diyerek el koymak istemesi şaşırtıcı... Burası örneğin bir otel, bina veya huzurevi dışında kullanılan bir yer olsaydı normal karşılanabilirdi. Fakat zaten aynı gayeye hizmet veren bir kuruluşun hizmetini aksatarak, benzer bir hizmetin verilmek istenmesi kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti, İstanbul ilinde 3000 kişi devlet huzurevine girmek için sıra beklerken,100 yataklı özel bir işletmeyi kendi uhtesine geçirmek uğruna o huzurevi sakinlerine travma yaşatmayı göze almak pahasına çaba harcamak yerine, sorununa daha kökten çözüm bulacak planlamalar, kampanyalar, teşvikler oluşturmaktan aciz midir?

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.