Erdoğan'ın işsizlikle ilgili sözleri pes dedirtti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada işsizlikle ilgilisi sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Erdoğan'ın işsilikle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan'ın işsizlikle ilgili sözleri pes dedirtti
19 Kasım 2019 Salı 18:47

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Biz istihdam oluşturamadık diye değil, iş arayanlar arttı diye işsizlik artıyor" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

İş gücüne katılım sebebiyle işsilik rakamlarımız nispeten yüksek çıkıyor. Bunun sebebi bizim istihdam oluşturamamamız değildir. Mesele iş gücüne katlım oranının eskisine göre fevkalede yükselmiş olmasıdır. Bizim buradan çıkardığımız ders ülkemizi çok daha fazla büyütmemiz, çok daha fazla üretmemiz çok daha fazla istihdam alanı oluşturmamız gerektiğidir.

"KİMSE İŞ ARAMAZSA, İŞSİZLİK DİYE BİR SORUN OLMAZ"

Erdoğan'ın işsilikle ilgili sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'dan tepki geldi. Özkan, Erdoğan'ın tepki çeken sözlerini paylaşarak, "Kimse iş aramazsa işsizlik diye bir sorun olmaz" ifadelerini kullandı.

banner281
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.