Ekrem İmamoğlu: 24 Haziran’da gerekeni yapacağız, Bizim Muhatabımız 16 Milyon İstanbullu!

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nın iptal kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, 'Bir kişiye ya da bir gruba hizmet edenlerin olduğunu biliyoruz. 24 Haziran'da gerekeni yapacağız. Benim kişiye göre stratejim yok. Bana oy vermiş, vermemiş bir önemi yok. CHP olarak kampanya başlattı. Yasal serbestliği var. İlgi olduğunu görüyorum'dedi.

Ekrem İmamoğlu: 24 Haziran’da gerekeni yapacağız, Bizim Muhatabımız 16 Milyon İstanbullu!
10 Mayıs 2019 Cuma 14:40

İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı.

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları:

Ben vali beye de dün çağrı yaptım. Test etmesini tavsiye ederim. Kendileri emanetçi olarak duruyorlar. Kendilerinin kaldırdıklarını söylemişlerdi. Benim kararım değildi. Oradaki bürokraside hak etmeden orada duran, bir kişiye ya da bir partiye hizmeti kendilerine görev bilmiş insanların orada olduğu doğrudur.

Benim kişiye göre stratejim yok, kürt vatandaşım benim kardeşim, AKP’ye oy vermiş olan vatandaşım benim kardeşim. Benim stratejim 16 milyon insan.

Partimiz bir kampanya başlattı, ilgi olduğunu görüyorum. Verdiğimiz bir seferberlik aslında. Partimiz süreci takip ediyor. Destek veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum.

İmamoğlu’ndan Yıldırım’a ‘mağduriyet’ yanıt!

SEÇİM STRATEJİSİNİ BÖYLE ANLATTI

İşimiz kolay, bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhatabımız 16 milyon insanımız. Kucaklaşacağız, buluşacağız, güler yüzle, hoş sohbetle, iyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu bütün insanlara hissettireceğiz. İnsan, siyasi parti ayırt etmeksizin herkesin oyuna talip olan anlayışımızla devam edeceğiz. Benim iftar sofralarım 10 yıldır halkımızın evidir.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dedir.

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.